Най-поставеният Циципас, Зверев води с поредна победа в сета

ВИЕНА – Стефанос Циципас спаси три сетбола, преди да победи Григор Димитров със 7-6 (6) 6-4 във вторник, за да се присъедини към олимпийския шампион Александър Зверев във втория кръг на Erstbank Open.

Зверев също напредна в поредни сетове, но трябваше да напредне от 5-2 в края на втория сет, за да победи Филип Крайнович с 6-2 7-5.

Най-поставеният Циципас, който загуби от Димитров във втория кръг миналата година, изостана с 6-3 в тайбрека, преди да нокаутира пет поредни точки, за да вземе първия сет.

Циципас реализира първата си точка в мача, когато Димитров изпрати 5-4, когато 22-ият поставен българин пресече форхенд.

Гръцкият трети поставен в схемата, който се стреми към третата си титла за сезона, играе срещу Франсис Тиафо, който победи Душан Лагович с 6-4 6-4.

Тиафо победи Циципас в поредни сети на Уимбълдън тази година, но Циципас води американеца с 2-1 в срещите си в кариерата.

Зверев избегна точките за пробив пред Краинович, докато не сервираше за първия сет, но вторият поставен германец се бори с трите шанса за 40-ия поставен сърбин.

Зверев пропусна сервиса в началото на второто полувреме, но свали само пет точки от 5-2, за да сложи серия от пет победи и организира мач от втория кръг срещу Алекс де Минаур.

Каспър Ръд и Камерън Нори, и двамата в надпреварата за оставащите две места във финалите на ATP следващия месец, също напреднаха с победи в два сета.

Руде победи четвъртия поставен Лойд Харис със 7-5, 7-6 (2), за да вземе 50-ата си победа за годината, а Нори победи Мартън Фучович със 7-6 (4), 6-1.

READ  „Единственият начин да бъдеш номер 1“ – Андре Агаси веднъж критикува баща си, че грубо го е „изритал“ в академията на Ник Болетиери

Шестият в схемата Феликс Огер-Алиасиме също победи Рикардас Беранкес с 6-3, 6-2, а австриецът Денис Новак победи италианеца Джанлука Магер със 7-6 (4) 7-6 (4) късно. Игра.