Най-добрият медал за Индия

Боксьорите Дийпак Пория (51 кг), Мохд Хусамудин (57 кг) и Нишант Дев (71 кг) написаха история, като осигуриха на Индия най-добрия си резултат от три медала, като нахлуха на полуфиналите на световното първенство за мъже тук в сряда.

Четвъртфиналните победи означаваха, че и тримата боксьори ще получат поне по един бронзов медал.

Предишното най-добро представяне на Индия дойде през изданието през 2019 г., когато Амит Пангал грабна безпрецедентно сребро, а Маниш Каушик взе бронза.

В началото на двубоя Дийпак победи Нуржигит Дюшбаев от Киргизстан с 5-0 с единодушно съдийско решение, за да продължи звездното си представяне в категория муха, което ще бъде показано на Олимпийските игри в Париж.

Индийското надмощие беше толкова голямо, че реферът беше принуден да даде на Душпаев две отброявания от изправено положение в заключителните етапи на мача.

Биейки се от дистанция, Дийпак търсеше възможности за чисти и точни удари.

Изоставайки с 0-5, Дюшбаев започна силно втория рунд, но Дибак изгради солидна защита и контраатакува с комбинация от удари.

Една такава атака прогони рефера и даде на Дюшбаев първата си осмица.

След като взе първите два рунда, Deepak беше по-отбранителен през последните три минути. Той боксираше умно, нанасяйки удари, когато имаше шанс.

Двукратният бронзов медалист от Игрите на Британската общност след това Хусамондин трябваше да се бори много, когато спечели с 4-3 в близък мач срещу българина Й. Диас-Ибанес.

Hossam El Din участва в хаотична битка, която включваше много решителност. Първият кръг беше равен, като Хосам Ел Дин победи петия поставен българин с 3-2 на четвъртфиналите.

С изминаването на секундите Хосам Ел Дин стана по-уверен и започна да поема контрола върху процедурата. Той удари силно, за да вземе последните два рунда.

READ  Мигел Рохас от Доджърс, разстроен от "неподходящите" условия на Wrigley Field след загуба в дъжд от Cubs

Представянето на Nishant беше черешката на тортата, тъй като той нокаутира кубинеца Jorge Cuellar с единодушно съдийско решение.

22-годишният, който е действащ национален шампион, беше безмилостен и продължи да атакува кубинеца през деветте минути.

Нишант, който отпадна на четвъртфиналите в последното издание, е решен да не излиза отново на четвъртфиналите. Той беше по-бърз от опонента си и използва това, за да нанесе серия удари по лицето на Куелар.

Той също така използва удари по тялото, за да измори опонента си и да си осигури място във финалната четворка на полусреден клас.

Досега Индия е спечелила общо седем медала, включително сребърни, на предишните игри.

Предишни индийски носители на медали от световните първенства за мъже са Vijender Singh (бронз, 2009), Vikas Krishan (бронз, 2011), Shiva Thapa (бронз, 2015), Gaurav Bidhuri (бронз, 2017), Panghal (сребро, 2019), Kaushik (Бронз, 2019) и Акаш Кумар (Бронз, 2021).

Изображение: PTI

(Отказ от отговорност: Тази история е автоматично генерирана от споделена емисия; изображението и заглавието може току-що да са преработени от www.republicworld.com)