Монти Уилямс казва, че „отчаянието трябва да е налице“ за Финикс Сънс да затвори Лос Анджелис Клипърс в „Игра шест“

Финикс – „Сънс“ изчакаха 28 години от последното си място на финала в НБА и сега ще трябва да изчакат още два дни – поне.

Финикс беше напълно надминат в игра 5 от финалите на Западната конференция в понеделник, губейки от Лос Анджелис Клипърс 116-102, за да намали напредъка на серията на „Сънс“ до 3-2.

В игра, която изглеждаше като пълен обрат на Игра 4 – когато Сънс отиде в Staples Center, той скочи в ранна преднина и никога не се забави – Финикс се озова да играе отзад почти цяла нощ. Клипърс скочи до предимство 20-5 през първите пет минути, както Маркус Морис-старши Не можете да пропуснете, започнете нещата 6 срещу 6 извън терена.

„Начинът, по който започнахме играта, е неприемлив“, каза треньорът на „Сънс“ Монти Уилямс. „Това беше огромна разлика за нас. Очевидно не можем да играем с манталитета на външния вид. Появихме се през първата четвърт и те играха отчаяно – ясни и прости.“

водени Девин Букър (31 точки) и Крис Пол (22 точки и осем асистенции), „Сънс“ се връщаха на няколко пъти, но не можеха да контролират. Те намалиха дефицита до четири точки през първата четвърт и до две точки през втората четвърт, преди да поведат за кратко при 62-61 на сакото на Пол с 8:27, останали през третата четвърт. Финикс отново се доближи до четири точки с 6:58, останали през четвъртата четвърт.

„Трябва да затваряме кварталите по-добре“, каза Пол. „Като че това е проблем за всички нас по време на поредицата. Близки четвъртини, последните 2½, три минути четвърти. Ние поехме преднината и след това може би намалихме до минута или две, а след това те получиха кофа и отидох да тичам. „

READ  DaRon Bland от Cowboys поставя рекорда за един сезон с 5-ия избор от 6

Всъщност Клипърс завършиха третата четвърт с тласък 30-16, след като Сънс задържаха единствената си преднина в мача за много кратки 20 секунди. След това в четвъртия след Тори Крейг Пропуснати свободни хвърляния, които биха могли да намалят дефицита на „Сънс“ до три точки с оставащите по-малко от седем минути, клиповете спринтират от 10 на 2, за да върнат аванса към точки.

„Това е на всички нас“, каза Букър. „Те излязоха, удариха ни в лицето, за да започнем мача. И мисля, че го показахме на места тази вечер и в определени моменти, но няма да си отидат лесно, така че трябва да сме заключени от началото до края. „

Слънчев резерват Камерън Джонсън, който видя, че най-добрата му игра от поредицата пропада, тъй като той вкара 14 точки при 5-6 изстрела от резервната скамейка, беше попитан как Феникс се справя с пропуснатата възможност.

„Ами – отговори той, – това е осъзнаване, че няма да е лесно.“ „В това се състои квалификацията, това е трудно и това казаха всички и не можете да очаквате отбор да се преобърне. Те донесоха играта днес и ни дадоха трудно време. Така че, просто трябва да го постигнем в следващата игра. „

След като победиха Clippers с 58 точки в боята през първите четири мача от поредицата, Suns доминираха близо до коша в понеделник. Феникс спечели 58-32 в боята през нощта, въпреки че Л.А. беше без първенство Ивица Зубак, с усукване на десния MCL.

„Това не е нещо, което очаквахте, особено без ZiwiPeak тази вечер“, каза Уилямс. „Така че, ще бъдем по-добри в следващия мач.

READ  Легендата на българското гребане Румяна Никова празнува 50 години!

„Най-важното в съзнанието ми в момента е, че трябва да играем с повече сила и конкурентно предимство и трябва да защитаваме топката.“

Клипърите застреляха 54,8% като отбор, воден от Пол ДжорджТой вкара 41 точки в кариерата в мач от плейофите с удар 15-20.

– Започна – каза Пол. „Той се приближаваше до позициите си, поемаше удари … Трябваше да го направим по-строг.“

Някои от тези защитни проблеми могат да бъдат приписани на Букър. Клипърс отидоха на 10 от 14 в имота, когато Букър беше основният защитник, вкарвайки 23 точки, според проучване на ESPN Stats & Information. Десетте гола на полето бяха най-много, което му бе останало в тази игра за плейофите.

Очаквайки с нетърпение шестия мач в сряда, Букър каза: „Мисля, че ще сме готови да влезем в шестия мач, това е огромна загуба за нас у дома, с шанс да се откъснем от финала на НБА, така че ние сме ще бъде готов. „

Уилямс каза, че „Сънс“ трябва да призове същия дух, който вкара Клипърс в Игра пет, когато Феникс получи втори шанс да затвори нещата след няколко дни.

„Отчаянието трябва да е налице. Това е сделката“, каза треньорът. „Това, че имате важна роля в сериала, не означава, че можете да се появите и те ще ви го дадат. Трябва да разберем това и мисля, че правим това сега. Ще бъдем по-добри, когато ние се появяваме следващия път, когато играем. „

Уилямс беше попитан как се е погрижил групата му да се възползва от това отчаяние следващия път, когато влезе в съда.

READ  Министерството на спорта отличава най-добрите български спортисти за 2023 г

„Ако риташ дупето си така, това трябва да го запали“, каза той.