Може ли Роджър Федерер да контролира домакинството?

Откритият турнир по АТР в Женева 2021 ще бъде във фокуса на вниманието тази седмица, тъй като световният номер 1 Роджър Федерер се готви да се завърне за втори път тази година у дома. Федерер ще се присъедини към стадион с 28 играчи, сред които страшният норвежец Каспер Ръд, Денис Шаповалов и Григор Димитров, които съставляват четирите най-добри отбора. Ето един поглед как се извършва хвърлянето в Швейцария.

Лотарията за отваряне на ATP Женева през 2021 г.

Първо полувреме: Федерер изравни здраво в опита си да спечели 106-ата титла в кариерата си

Откакто обяви, че ще играе в сезона на глинените кортове, мнозинството от феновете на тениса са разделени относно това дали Федерер ще обмисли да играе на пръст тази година.

Като се изключи всяка промяна на плановете в последната минута, измисленото завръщане на Федерер върху глината вече е реалност. Швейцарецът играе в първия си мач след загубата на четвъртфиналите на Катар Оупън във вторник вечерта. Той ще се изправи срещу австралиеца Джордан Томпсън или ветерана на Испания Пабло Андогар. Ако приемем, че Федерер е на път за четвъртфиналите, първият му тест може да бъде чилийският специалист по клей Кристиан Гарен.

Гарин обаче може да има пълни ръце срещу Мартон Фучович в първия кръг. Унгарецът беше в отлична форма тази година и избута Доминик Тийм в три сета в Рим миналата седмица.

Преминавайки към върха, Casper Ruud е друго име, за което трябва да внимавате. Норвежкият играч е очакваният опонент на Федерер на полуфиналите и е номер три. Той се сбогува в първия кръг и се очаква, че ще направи името си в четвъртия кръг с минимален шум. Заслужава да се отбележи, че Ръд е взел една седмица почивка след Мадрид, за да се зареди и ще очаква с нетърпение да стигне до полуфиналите за четвърти пореден път на клей.

READ  Крайна тренировка за крака - Фитнес Волт

Очакваният полуфинал: (1) Роджър Федерер срещу (3) Каспър Роуд

Долна половина: Шаповалов и Димитров на сблъсък, но Фънини дебне

Долната половина на тиража може да включва някои интересни мачове в бъдеще и това може да е златна възможност за неизвестни играчи да впечатлят. Един от тях беше Фабио Фунини, който имаше тежка начална игра срещу Гуидо Бела.

Италианецът прекара бурно време на терена през последните седмици. След неуспешната си защита на титлата си в Монте Карло, Фонини бе дисквалифициран по средата на мача в Барселона поради устни обиди от страна на линейния съдия. Той не получи указанията си след този момент и имаше загубен запис на клей срещу Гуидо Бела. Аржентинският ляв футер обаче се оттегли по средата на мачовете си във всеки от последните си два турнира поради контузия.

Седем от деветте титли, спечелени от Fonigny на Tier 250, включително една на швейцарска земя в Gstaad. Непредсказуемият италианец може да се изправи срещу Денис Шаповалов в апетитен четвъртфинал. Канадският тийнейджър води с 2: 0 директно, но все още не е срещнал Фънини на клей.

Шаповалов беше близо до постигането на незабравима победа над Надал в Рим, но не успя да затвори вратите повече от един път. Вторият носител трябваше да скочи първо до друг италианец при Стефано Травалия във втория кръг.

Григор Димитров, поставен на четвърто място, е един от трите заместващи символа в основната схема. Българинът направи неблагоприятно начало на кампанията си с клей, но трябва да може да си проправи път до четвъртфиналите невредим. Димитров може да се срещне с полуфиналиста Райли Обелка в Рим на полуфинала тук. Въпреки това е много вероятно високопоставеният американец да се оттегли от Женева поради ангажимента си към Рим.

READ  Димитър Бербатов: Джейдън Санчо надценява значението си в Манчестър Юнайтед

Очакваният полуфинал: (4) Грегор Димитров срещу Фабио Фонини