Маями Оупън: Ник Киргиос смазва Андрей Рубльов, Александър Зверев побеждава Борна Чорич, за да влезе в третия кръг, спортни новини

Австралийският уайлдкард Ник Киргиос се нуждаеше от 51 минути, за да зашемети номер 7 в света Андрей Рубльов с 6-3 6-0, а превъзходният сервис на Александър Зверев доведе до победа с 6-4 3-6 6-3 над Борна Чорич във втория кръг на Маями Оупън. в петък.

Рубльов изглеждаше добре в началото, като направи 2-1 след пробив на Киргиос в ранните етапи на първия сет.

Но оттам нататък всичко беше на наклон за руснака, въпреки че Киргиос подреди победителите и натисна сервиса на Рубльов, като влезе на терена, за да вземе топката по-рано.

„Не мисля, че играх невероятно, играх по правилния начин“, каза Киргиос пред Tennis Channel.

Прочетете също: Swiss Open: Кидамби Шрикант победи Андерс Антонсен от Дания, за да влезе в полуфиналите на сингъл при мъжете

„Срещу Рубльов знаеш, че той иска да опита и да диктува, да има много ритъм, а аз не му дадох този ден. Опитах се да ударя колкото се може повече победители, да сервирам добре и да се качи на терена и това работи.”

Киргиос, който спечели пет от последните си шест мача, ще играе срещу италианеца Фабио Фонини, който победи японеца Таро Даниел с 6-7 (1), 6-2, 7-6 (5) по-рано през деня.

Разделен в първите два сета от Чорич, Зверев успя да се измъкне от неприятностите в първия гейм от третия сет и спаси пробив с 5-3 по пътя си към упорита победа.

Германецът, който удари 12 аса и направи само една двойна грешка, каза, че неговият по-смел стил е разликата в мача.

„Загубих в последните няколко мача в тесни трисетови мачове, защото чувствах, че няма да бъда в тях“, каза Зверев, който падна от Томи Пол в тесен мач от три сета в Индиън Уелс по-рано този месец.

READ  Превю: Лудогорец Разград срещу Сутиеска Никшич - прогноза, новини за отбора, състави

„Днес имах чувството, че ако щях да загубя, щях да го направя. Получи се и се надявам да се случи и в следващия мач.“

Зверев каза, че ще има пълни ръце, когато се изправи срещу американеца Макензи Макдоналд или българина Григор Димитров в третия рунд.

Прочетете също: Ига Святек е готова да стане първия номер едно на Полша в историята на тениса, след като победи Голубич на Откритото първенство в Маями

„Грегор играе много добре в момента“, каза той. „Той игра 1/4-финалите в Индиън Уелс, игра на много високо ниво, но Маки е добър на бързите настилки и той е тук.“

В друг мач от втория кръг, италианският девети поставен в схемата Яник Сенер победи финландеца Емил Росовоори в най-добрия мач на турнира досега, като удари форхенд в реванша и спечели с 6-4, 3-6, 7-6 (8) .

Следващия път световният номер 11 Сенер ще се срещне с Пабло Карено Буста, който победи белгиеца Давид Гофин с 6-3, 6-2.

Французинът Уго Гастон победи 22 аса от американеца Джон Иснър, за да напредне със 7-6 (5) 6-4, а 10-ият поставен Камерън Нори дойде на страната на победителя в пълна британска битка с Джак Дрейпър 7-6 (5) 6-4 при Мастърс 1000.