Мастърсът в Рим предаде на Анди Мъри голямото предизвикателство за отваряне

Анди Мъри Кредит: Научен

Анди Мъри може да е набрал известна инерция от участието си в Challenger Tour миналата седмица, но му беше дадена сериозна начална задача в Рим.

Мъри ще трябва да се изправи срещу член на домакинския отбор на Откритото първенство на Италия след реми срещу Фабио Фонини.

Фонини и Мъри са равенство 4-4 в ATP турнира, но италианецът спечели последната им среща в Шанхай през 2019 г. и последната им среща на клей на Мастърса в Рим през 2017 г.

Само една от победите на Мъри над Фонини е на клей, като британецът победи в Монте Карло през 2009 г.

Новак Джокович е топ поставеният и защитаващ шампиона, но равенството му крие потенциално предизвикателство.

Джокович ще се изправи или срещу човека, който го изведе до три сета в Баня Лука, Лука ван Аш, или майстора на клей Томас Мартин Ечевери.

Световният номер 1 е поставен да се изправи срещу Григор Димитров на осминафиналите, тъй като българинът трябва да преодолее Стан Вавринка или квалификанти, за да стигне до тази фаза.

Всичките 32 поставени се радват на довиждане във втория кръг, но все още предстоят някои завладяващи ранни игри.

Квалификационният турнир продължава с турнира Rome Masters, който се провежда в продължение на две седмици, като се вземат предвид всички квалификанти.

Австралийците Танси Кокинакис и Алексей Попирин са сред големите имена в квалификациите.

Второто семе Карлос Алкарас Той е четвъртият човек в историята, който печели наградата Мадрид Титли на Рома през същия сезон.

Алкарас ще се изправи срещу Франческо Пасаро или квалификационен мач в първия си мач в Рим.

READ  Треньорът на Kentucky Wildcats Джон Калипари споделя снимка на миньор, който бърза от работа, за да присъства на първия мач на сина си – и кани семейството в Лексингтън на мач.

За щастие на Алкарас, обхватът на турнира означава, че той ще има два дни, за да се възстанови от кампанията си в Реал Мадрид.

Алкарас са поставени да се изправят срещу Джери Лечека в 32-ия финал, което може да се окаже голям ранен тест за намиращия се във форма испанец.

Третият поставен Даниил Медведев ще се изправи срещу Емил Рософори или Уго Хумберт в първия си мач.

Четвъртият поставен Каспър Рон е в горната половина на жребия и ще се изправи или срещу Артър Рендерник, или срещу един от квалификантите.

Междувременно, петият поставен Стефанос Циципас може да се подготвя за още един страхотен сблъсък с яростния съперник Медведев на четвъртфиналите в Рим, ако и двамата стигнат дотук.

Най-добрият от британците Камерън Нори и Дан Еванс имат първи кръг, но Кайл Едмънд ще има квалификационен мач, в който ще се изправи срещу 13-ия поставен победител Нори.

Прочетете повече: Ига Светек направи труден път, докато Елена Рибакина дебне

статия Мастърсът в Рим предаде на Анди Мъри голямото предизвикателство за отваряне За първи път се появи на Tennis365.com.