Мартенска лудост в четвъртък: Внимавайте за 11-те семена – и Джак Голке

Ден 1 от турнира на NCAA за мъже е в книгите, а скобите вече са счупени от свлачище.

Четвъртък видя вълнуващо, изпълнено с разочарование начало на турнира с трио от поставените под номер 11 и Джак Голке, които гарантираха, че 99,9% от перфектните скоби са препечени дори преди края на късните игри. Ако сте в 0,1%, поздравления. Отидете да си купите билет за лотария.

За останалите от нас, нека се отпуснем и се насладим на това, което вече беше забавен NCAA турнир.

Пазете се от 11-те семена

Докато Оукланд открадна шоуто с раздразнението си от Кентъки, Duquesne и Орегон бяха тези, които започнаха партито.

No. 11 Duquesne подсказа нещата в ранния списък от игри срещу No. 6 BYU. Кугърите се върнаха по петите от самото начало. Херцозите откриха резултата с 3 точки по пътя си към преднина от 9-0. Те водеха с 38-30 на полувремето и след това го увеличиха до 46-32 три минути след втората част.

Джими Кларк III и Дюкен все още танцуват.  (Снимка от Брендал О'Банън/NCAA чрез Getty Images)

Джими Кларк III и Дюкен все още танцуват. (Снимка от Брендал О'Банън/NCAA чрез Getty Images)

Cougars се пребориха, за да изравнят играта при 60. Но Dukes не можеха да бъдат отречени, тъй като те надиграха Cougars с 11-7 в продължението, за да направят 71-67 разочарование, което малцина очакваха. Duquesne, спечелвайки само две игри в турнира, го остави само 16,3% от перфектната класация.

Орегон продължава да идват смущенията

След това дойде Орегон, който много хора – включително тези, които живеят в Лас Вегас – бяха предсказали, че ще дойде. Въпреки че игра като номер 11 срещу номер 6 Южна Каролина, Орегон влезе в играта като фаворит с 2,5 точки.

Патиците надминаха очакванията. Орегон откри преднина от 34-29 на полувремето, която беше намалена на пет от чудодейната тройка на Та'Лон Купър извън полукорта, която победи зумера на полувремето. Щатът Орегон не беше обезпокоен.

Воден от бившия Gamecock Джърмейн Куеснард, Орегон започна второто полувреме по пътя към победа с 87-73.

Quesnard игра три сезона с Южна Каролина, преди да се присъедини към Орегон миналия сезон на фона на промяна в треньора, която доведе до това Gamecocks да уволнят Франк Мартин в полза на Lamont Paris. той каза той по-рано пред The ​​Oregonian Тази липса на комуникация от Париж изигра роля в решението му да влезе в трансферния портал.

READ  Детройт Тигърс Акил Баду, Дерек Хил пострадаха при сблъсък на ОФ

Тази поредица от събития в крайна сметка се завърна, за да ухапе Gamecocks в голяма степен в четвъртък, когато Quesnard отбеляза най-високите в кариерата си 40 точки в Oregon NCAA турнира, за да изпрати бившия си отбор обратно в Колумбия, без да спечели турнира. Той блесна от терена, опитвайки 14 от 22, като същевременно отбеляза 5 от 9 опита за три точки.

Щатът Северна Каролина следва примера

NC State запази тази тенденция жива в четвъртък вечер.

Глутницата вълци, току-що след доминацията си в ACC турнира миналата седмица, задържа номер 6 Texas Tech на една ръка разстояние в първия си мач в Питсбърг. Те стигнаха до победа с 80-67, за да достигнат до втория кръг на турнира за първи път от 2015 г., същата година, когато разстроиха номер 1 Виланова.

NC State поведе леко през първото полувреме, преди най-накрая да наруши преднината си от 13-2 през второто полувреме. Оттам нататък Wolfpack просто стигнаха до победа с 13 точки, което ги изправи срещу Оукланд в събота. Бен Мидълбрукс поведе Wolfpack с 21 точки от резервната скамейка, а старшият DJ Burns Jr. добави 16 точки, като стреля 11 от 17 от игра.

NC State вече спечели шест поредни игри, включително впечатляващ период от пет победи в ACC турнира.

11-6 игри ли са новите 12-5?

Четвъртък бележи четвъртия пореден турнир, в който поне №11 в схемата продължава напред. Три от тези турнири видяха победи на няколко поставени под номер 11, а няколко напреднаха по-навътре в турнира.

Миналата година номер 11 Питсбърг победи номер 6 Айова Стейт и след това загуби от номер 3 поставения Ксавие във втория кръг. А през 2022 г. трима поставени под номер 11 напреднаха. Щатът Айова победи 6 LSU и след това 3 Уисконсин по пътя към Sweet 16. Мичиган също достигна до Sweet 16 с победи над 6 Колорадо щат и 3 Тенеси . Нотр Дам победи номер 6 Алабама и след това загуби от номер 3 Texas Tech във втория кръг.

READ  Ботев Пловдив удря акорд с Radioplay Media

Но 2021 г. ни донесе едно от най-успешните поставени под номер 11 досега. UCLA победи №6 BYU, №14 Абилин Крисчън, №2 Алабама и №1 Мичиган по пътя към Финалната четворка. Там тя загуби от Гонзага във вълнуващ за всички времена национален полуфинален мач.

Сега имаме Duquesne, Орегон и Северна Каролина. Ню Мексико ще бъде последният поставен под номер 11, който ще играе в началото на турнира на NCAA. Те са фаворит с 2,5 точки пред Клемсън в петък. Има ли някой свързан със Sweet 16 или дълбока надпревара като тази на UCLA 2021?

Джак Голк подпалва Кентъки, счупвайки повечето скоби

Джак Голке е следващата голяма звезда в турнира на NCAA.

Gohlke поведе номер 14 Оукланд до масивна победа над номер 3 Кентъки в четвъртък вечер. Gohlke събори 10 тройки и имаше 32 точки в зашеметяващата победа, която отбеляза последната борба на Kentucky след сезона. Това, разбира се, доведе до подновяване на обажданията за работа на треньор Джон Калипари.

Gohlke беше само срамежлив за тройка, за да изравни рекорда за всички времена в турнири за един мач, поставен от Джеф Фрайър от LMU през 1990 г. Gohlke направи седем от 10 тройки през първото полувреме, след което асистира при удар. Голдън Гризлис печелят през второто полувреме.

Въпреки че привлече много внимание с представянето си, това не е много изненадващо. Всички с изключение на осем от опитите за гол от игра на гарда през редовния сезон бяха от зад дъгата.

Grizzlies ще се изправят срещу NC State във втория кръг в събота.

В резултат на дискомфорта почти всеки останал идеален резен беше счупен. Повече от 95% от групите на Yahoo избраха Кентъки да премине към втория кръг. И така, по времето, когато се случи това прекъсване, само 0,1% от скобите, генерирани чрез Yahoo Sports, все още бяха перфектни.

Тогава в края на нощта бяха останали само 116 души. Ако това си ти, успех в петък. Ще ви трябва.

Маркус Домасек води Илинойс с трипъл-дабъл

Маркус Домасек се присъедини към елитна група от колежански баскетболисти в четвъртък следобед.

READ  Източници съобщават, че Майк Д'Антони е бил сериозен кандидат, тъй като Шарлот Хорнетс започват интервюта за треньорска позиция.

Домасек стана едва деветият играч в историята на турнира на NCAA, който записа трипъл-дабъл в четвъртък, докато водеше №3 Илинойс до победа с 85-69 над №14 Морхед Стейт. Той вкара 12 точки, хвана 11 борби и направи 10 асистенции, а също така отбеляза трипъл-дабъл с тройка в края на втората част.

Домасек е първият играч, който направи трипъл-дабъл, откакто звездата на Мемфис Гризлис Джа Морант направи това с Мъри Стейт през 2019 г. Звездата на Голдън Стейт Уориърс Дреймънд Грийн е единственият играч, който направи това два пъти. Гари Грант от Мичиган беше първият, който направи това през 1987 г. Шакил О'Нийл, Дейвид Кейн, Андре Милър, Дуейн Уейд и Коул Олдрич допълват този списък.

Дюмаск и Илинойс ще преминат към втория кръг, за да се изправят срещу Дюкен в събота.

Канзас се промъква покрай Самфорд след спорен фаул

Канзас почти взриви преднина от 22 точки късно вечерта в четвъртък.

Но благодарение на късен удар и противоречив фаул в последните секунди, Jayhawks продължават към втория кръг.

Номер 4 Канзас победи номер 13 Самфорд с 93-89 в мач от първия кръг късно вечерта в четвъртък. Въпреки че те почти взривиха преднина от 22 точки през второто полувреме, това беше фаул в последните секунди, който подпечата сделката.

Никълъс Тимбърлейк от Канзас взе подаване при бърз пробив и забивка само 14 секунди преди края, когато Ей Джей Стейтън-Макрей от Самфорд влетя зад него и блокира удара. Тимбърлейк удари корта, като в крайна сметка стигна до линията за наказателно хвърляне – където отбеляза и двата си удара и даде на Канзас три точки преднина.

Но по-внимателно разглеждане на пиесата ясно показа, че Стейтън-Макрей изобщо не е докоснал Тимбърлейк. Той взе цялата топка.

Но обаждането остана същото на терена, като в крайна сметка доведе Канзас до победа с четири точки.

Така Канзас сега ще премине към втория кръг и ще се изправи срещу номер 5 Gonzaga, който победи McNeese без много проблеми в мача си от първия кръг в четвъртък.