Манчестър Юнайтед се изправя срещу Реал Сосиедад в Лига Европа, изравнявайки Арсенал Айндховен ▷ SportsBrief.com

Жребият за груповата фаза на Лига Европа се проведе в Истанбул в петък. Снимка: OZAN KOSE / AFP
Източник: Agence France-Presse

Манчестър Юнайтед е поставен в една дивизия с Реал Сосиедад в жребия за този сезон на УЕФА Лига Европа в Истанбул, докато Арсенал ще се изправи срещу ПСВ Айндховен.

Юнайтед, който спечели Лига Европа през 2017 г., също ще срещне молдовския шампион Шериф Тираспол и Омония Никозия от Кипър в група Е.

Реал Сосиедад се класира за Европа, като завърши на шесто място в Ла Лига миналия сезон – те се изправиха срещу Юнайтед в груповата фаза на Шампионската лига през 2013/14, докато тимът от Висшата лига спечели с общ резултат 4-0 в 1/8-финалите по пътя към Шампионската лига .. Финал на Лига Европа на УЕФА 2021 г.

Шариф, клубът от отцепилия се рускоезичен регион на Приднестровието, който спечели седем поредни титли в Лигата на Молдова, победи Реал Мадрид като гост в груповата фаза на Шампионската лига през миналия сезон.

Те бяха изхвърлени от квалификациите за Шампионската лига този сезон и им беше наредено да играят европейски мачове у дома в столицата Кишинев – решение, взето от УЕФА поради руската инвазия в Украйна.

Прочетете също

УЕФА Шампионска лига Ръководство за EHمجموعات групи

Шампионът на купата на Кипър Омония се ръководи от бившия треньор на Селтик Нийл Ленън, който играеше за Манчестър Сити като млад.

Вълнуваща функция: Проверете точните новини за теб ➡️ Намерете блока „Препоръчано за вас“ и се насладете!

Равенството на Арсенал изглежда много по-трудно на хартия, тъй като те също се изправят срещу шампиона на Норвегия Бодо/Глимт и защитаващия шампиона ФК Цюрих в група А.

Всеки от трите съперника на Арсенал не успя да премине квалификационната фаза на Шампионската лига на УЕФА.

READ  Jung Hoo Lee, Giants се съгласяват на шестгодишен договор за $113 милиона – NBC Sports Bay Area & California

Айндховен, трениран от Рууд ван Нистелрой, победи Монако в третия кръг на квалификациите за Шампионската лига, преди да загуби от Рейнджърс в плейофните мачове и да изпадне в Европейската лига.

Тя победи Цюрих Хартс в плейофния кръг.

От друга страна отборът на Рома, воден от Жозе Моуриньо, който спечели титлата в Европейската лига през миналия сезон, ще се изправи срещу Реал Бетис, шампион на Купата на Краля в група С, освен българския шампион Лудогорец и шампиона на Финландия ХГК Хелзинки.

Ръководство за Шампионска лига за AD групи

Монако ще срещне Цървена звезда Белград, Ференцварош и турския шампион Трабзонспор в група H.

Динамо Киев, който загуби от Бенфика в плейофите за Шампионската лига, ще срещне Рен, Фенербахче и АЕК Ларнака от Кипър в група B.

Жребият е поставен между Лацио и Фейенорд в група F, докато френският носител на купата Нант – в първия си европейски сезон от две десетилетия – ще играе с Олимпиакос, Фрибург и азербайджанския Карабах.

Груповата фаза ще започне на 8 септември и ще завърши на 3 ноември, преди Световното първенство по футбол в Катар.

Финалът на Лига Европа през този сезон ще се проведе в „Пушкаш Арена“ в Будапеща на 31 май следващата година.