Лудогорец спечели дванадесетата си поредна титла на България

СОФИЯ (Ройтерс) – Лудогорец спечели българското първенство за безпрецедентен 12-и пореден сезон в сряда, като спечели титлата с победа с 1-0 над Черно море Варна в последния ден от балканското държавно първенство.

Аржентинският нападател Матиас Тесера се разписа отблизо пет минути след полувремето, отбелязвайки 12-ия си гол за сезона от корнер на капитана на България Кирил Десподов.

Отборът от Разград, който ще участва в квалификациите за Шампионската лига през следващия сезон, завърши с 85 точки пред ЦСКА, който победи Левски София с 2:0, но е без титла от 2008 г.

Лудогорец завърши мача във Варна с 10 човека, след като португалският халф Клод Гонкалвеш беше изгонен в последните минути, но това не повлия на празненствата в клуба, който е нащрек след завръщането на бившия треньор Ивайло . Петев през март ще замени словенеца Анте Симонджа.

Този път беше по-трудно – каза Петев. „Изиграхме много трудни мачове, но мисля, че заслужаваме дванадесетата титла.

Дългият през целия сезон двубой между Лудогорец и ЦСКА София стигна до последния ден, но домакините знаеха, че победата ще ги направи безопасни.

Победата допълни и третия им домашен дубъл след победата над ЦСКА 1948 с 3:1 във финала за купата.

ЦСКА победи Левски в напрегнат мач с голове на норвежкия халф Тобиас Хайнце и хаитянския нападател Докинс Назон, но беше твърде късно.

ЦСКА пропусна шанса си да сложи край на 15-годишното си чакане за титлата, след като завърши наравно 1:1 от ЦСКА 1948 миналия уикенд, когато капитанът Иван Торицов пропусна дузпа след намеса на ВАР в 12-ата минута на продълженията.

READ  Леброн Джеймс използва Спайдърмен, за да критикува протоколите COVID на НБА

Лудогорец е петият европейски отбор, който печели поне 12 поредни титли след латвийския Сконто Рига и Линкълн Ред Импс от Гибралтар (и двата по 14) и Розенборг от Норвегия и БАТЕ Борисов от Беларус (и двата по 13).

Байерн Мюнхен спечели 11-ата си поредна титла в Бундеслигата миналия месец – рекорд за първите пет лиги.