Лови Смит беше уволнен като треньор на Тексас само след един сезон

Хюстън Тексас уволни старши треньора Лови Смит в неделя вечерта, часове след като отборът завърши 3-13-1 в първия си сезон.

„Благодарни сме за това [Smith’s] „Движение и характер и ние му желаем успех в напредването“, каза председателят и главен изпълнителен директор Кал Макнеър в изявление. Въпреки че разбираме, че резултатите не са това, на което се надявахме, ние се ангажираме да изградим програма, която води до дългосрочен, устойчив успех. Нашите фенове и нашият град заслужават отбор, с който могат да се гордеят.”

Тексасците вече освободиха редовни треньори след само една година, след като изгониха Дейвид Кули миналия януари. Смит беше дефанзивен координатор и помощник-треньор на Colley през 2021 г. и беше повишен в старши треньор на 7 февруари.

„Непрекъснато оценявам нашите футболни операции и вярвам, че това е най-доброто решение, което сме взели в момента“, каза генералният мениджър Ник Казерио в изявление. „Моя отговорност е да изградя всеобхватна, конкурентна програма, която може да поддържа успех за дълъг период от време. Сега обаче не сме там, но с подкрепата на семейство Макнейр и ресурсите, с които разполагаме, аз съм уверен в посока на нашата футболна програма занапред.”

Макнейр каза, че ще работи с Касерио, за да „намерят подходящия капитан за нашия футболен отбор“.

Тексасците завършиха сезона си с победа, побеждавайки Индианаполис Колтс с 32-31 по-рано в неделя, и играха конкурентно в четири от последните си пет мача. С победата, комбинирана със загубата на Chicago Bears от Minnesota Vikings, те си осигуриха второ място в общото класиране, а Bears си осигуриха първо място в Драфта на NFL 2023.

READ  Реакцията на Пол предизвика реакция в социалните мрежи срещу Хамилтън с критика

„Ние разбираме целия сезон въз основа на това, което се случва“, каза Смит след победата над Колтс. „Очаквам ли да се върна? Да, очаквам да се върна.“

Сега тексасците започват търсенето на своя четвърти старши треньор за четири сезона. Бившият старши треньор и генерален мениджър Бил О’Брайън беше уволнен след резултат 0-4, за да започне сезон 2020, след като завърши шест пълни сезона. След това тексасците наеха Касерио за нов генерален мениджър през 2021 г., който нае Къли. Къли отбеляза 4-13 през 2021 г. и беше уволнен след един сезон.

Последният отбор, който имаше четирима различни главни треньори в последователни сезони, беше Сан Франциско 49-те, които свалиха Джим Харбо през 2014 г., след това наеха Джим Томсола през 2015 г., Чип Кели през 2016 г. и Кайл Шанахан през 2017 г.

Кули и Смит бяха единствените черни треньори в историята на франчайза, а сега Тод Боулс (Тампа Бей Бъканейърс), Майк Томлин (Питсбърг Стийлърс), Майк Макданиел (Маями Долфинс), Робърт Салех (Ню Йорк Джетс) и Рон Ривера (Вашингтон Лидърс ) остават единствените цветнокожи треньори.

Сезонът на тексасците започна с равенство 20-20 срещу Колтс в продълженията, след като те взривиха преднина от 17 точки в четвъртата четвърт, като Смит играеше, за да изравни мача в продълженията, за да избегне загубата.

Тексасците бяха конкурентни в игрите през първата половина на сезона, но борбите през четвъртата четвърт продължиха да бъдат тема. Тексасците не успяха да отбележат точка в четири от шестте си мача през четвъртата четвърт.

И въпреки че Смит идваше от защитната страна на топката, тексасците се класираха на последно място по пикови разрешени ярдове, след като завършиха втори през 2021 г. Те също така се класираха на 30-то място по предадени ярдове с 24,7 точки на мач, 27-ми в NFL. В офанзивата те са предпоследни по отбелязани точки на мач (16).

READ  Padres затвори Dodgers в NLDS Game 3, сливайки се с Phillies, за да изтласка фаворитите на NL над ръба