Липсващите „червени“ претърпяха противоречива загуба срещу отбора на Френската лига

Джарел Куансах изглежда отбеляза първия си гол за Ливърпул, но голът не беше зачетен

Спорно решение на VAR лиши Ливърпул от изравняване в добавеното време, тъй като те претърпяха шокираща загуба в Лига Европа от Тулуза.

Голът на Jarrell Quansah за 3-3 в седмата минута на продълженията беше отменен, след като Алексис Макалистър бе отсъден, че е държал топката.

Ударът на Куанса отблизо предизвика бурни празненства на Ливърпул и гневни протести от Тулуза, преди българският рефер Георги Кабаков да бъде извикан на екрана на ВАР – след като вече се появи, за да посочи централния кръг.

Топката се отби от гърдите на Макалистър и в горната част на ръката му в началото на движението, което бе счетено за достатъчно, за да отмени гола.

Тулуза се представи отлично през по-голямата част от мача и поведе с 2-0 благодарение на голове на Арън Дунум и Тес Далинга.

Ливърпул върна един удар със странен гол на Кристиан Касерес Жуниор, но Франк Магри върна преднината от две попадения на френския отбор.

Резервата Диого Жота вкара гол за Ливърпул две минути преди края на редовното време, а отборът смяташе, че е спечелил точка от почти последния удар в мача, преди видеоасистентът на рефера да се намеси.

Ливърпул губи внезапно

Този мач се превърна в последния, в който има полемика с ВАР в една бурна седмица, която, въпреки че лиши Ливърпул от точка, беше доста под най-доброто.

Тулуза е 14-ти във Френската лига – само една точка над местата за изпадане – и загуби с 5-1 на Анфийлд в обратния мач по-рано в тази група.

READ  На снимки: Международни танцьори очароват тълпите в Дарлингтън

Но след като бяха под силен натиск, те поведоха в 36-ата минута с грешка на Костас Цимикас. Гръцкият ляв бек беше ограбен от Дунум, който навлезе напред в зоната и намери вратата с удар, който се отклони от Куанса.

Голмайсторът на Тулуза Далинга вкара втория гол преди изтичането на един час със силен удар в долния ъгъл след добро движение на отбора.

Домакините бяха разтърсени, когато високо центриране се отби в гърба на Касерес и в собствената му мрежа, след като той беше обърнал гръб към топката, очаквайки съотборник да я удари с глава.

Но те отговориха незабавно, като Магри отбеляза отблизо, след като Каоимхин Келехер изчисти ниско центриране.

Мощният нисък удар на Жота постави мача на трибуните, но Тулуза удържа и спечели знаменита победа – с помощта на реферите.

След като спечели предишните си три мача от Лига Европа, Ливърпул остава в добра позиция, за да се класира от Група E и се нуждае от само една победа от последните си два мача с билярд, за да стигне поне до плейофния кръг през февруари.

Арън Дънам вкара за Тулуза срещу Ливърпул

Арън Дънам вкара първия си гол за сезона за Тулуза в седемнадесетия мач от сезон 2023-24.

Салах и неговите другари не успяват да спасят червените

В 450-ия си мач за Ливърпул Юрген Клоп направи девет промени в стартовия си състав след равенството с Лутън във Висшата лига.

Въпреки това той успя да назове подредена пейка, включително Доминик Собослай, Мохамед Салах и Трент Александър-Арнолд – всички те бяха притиснати след първите 45 минути, които започнаха добре, но се провалиха.

READ  Кевин Уилард за „Нищо „проблем“, Гари Уилямс, който му помага, новите му играчи и др.

Само четири минути по-късно Джо Гомес, капитанът на Ливърпул, с болен Върджил ван Дайк, удари гредата с глава.

Половин час по-късно младото крило Бен Доак стреля директно към Гийом Рестис, след като вратарят на Тулуза пропусна центриране.

Но след като не успяха да реализират шансовете си, Ливърпул бяха принудени да платят цената за загубата на концентрация на Цимикас, от която никога не се възстановиха напълно – дори след като повикаха кавалерията.

Впечатляващата Тулуза печели известната победа

Сред деветте играчи, които се присъединиха към отбора на Ливърпул, беше Луис Диас. След 12 трудни дни, след като родителите му бяха отвлечени в Колумбия, той започна тази игра Знаейки, че баща му е в безопасност След като той „искаше“ да играе, според Клоп.

След като вкара драматичен късен изравнителен гол срещу Лутън, Диас отново беше пълен с усилия във Франция. В 26-ата минута той отправи нисък удар, но Рестис успя да блокира от втория опит.

Но това обобщава представянето на Ливърпул през първото полувреме, което беше доминиращо, но липсваше краен продукт.

Това даде на Тулуза така необходимата увереност. Те не спечелиха в пет мача и загубиха от Ливърпул в три предишни мача.

Но благодарение на страстните фенове на отбора, те устояха на бурята на Ливърпул, уловиха възможността и след това станаха по-добрият отбор.

Въпреки използването на силния отбор на Ливърпул, Далинга вкара три пъти след края на първото полувреме. Първият му гол беше отменен след фаул срещу Джоел Матип, а третият бе засада, но вторият му беше точен.

След като головете на Далинга бяха отменени, Ливърпул претърпя същата съдба – макар и при по-драматични обстоятелства.

READ  Победителят от US Open Карлос Алкарас ще пропусне Australian Open поради контузия