Лионел Меси и Луис Суарес направиха асистенции в победния мач на Интер Маями за откриването на сезона

Интер Маями остави разочароващото си азиатско турне зад гърба си с победа с 2-0 над Реал Солт Лейк в откриването на редовния сезон на MLS в сряда. Лионел Меси и Луис Суарес направиха асистенция през нощта. Суарес накуцваше и се бори 90 минути в дебюта си в MLS.

Всички очи ще бъдат насочени към Интер Маями през този сезон, като Купата на МЛС или провала на очакванията е единствената мярка за успеха на клуба от Форт Лодърдейл. Тъй като Меси вече е напълно готов, след като контузия на аддуктора ограничи активността му преди сезона, Интер Маями беше агресорът през първото полувреме. Те доминираха във владението, докато плахият отбор на Реал Солт Лейк седеше все по-дълбоко и по-дълбоко в собствената си половина. След като пропусна няколко шанса, включително жесток пряк свободен удар на Меси, който бе изчистен от голлинията, Интер Маями най-накрая откри мрежата в 39-ата минута.

Меси се отправи към задната линия на RSL и намери диагоналното подаване на Робърт Тейлър. Ударът на финландския национал надви вратаря на RSL Зак Макмат, който трябваше да се справи по-добре. Тихият Тейлър имаше година на пробив в AFL миналия сезон. Той отбеляза осем гола за Интер Маями през миналия сезон, най-забележителните му четири гола в пет мача за Купата на лигата през лятото. Второто полувреме беше по-равностойно. Интер Маями владееше топката и изглеждаше изтощен, позволявайки на RSL да създаде повече положения и да застраши пропуснатата защита на домакините.

Удар с глава на Брайън Вера за малко да победи вратаря на Интер Маями Дрейк Календър в 72-ата минута, но американският международен играч спаси с върховете на пръстите си, за да запази гостуващия отбор извън мрежата. Интер Маями нямаше почти нищо с повече от 10 минути игра. Меси не беше единственият играч на Интер Маями, който ходеше в средата на терена. С невероятно тънка скамейка поради многобройни контузии, Маями беше принуден да се държи за скъп живот, докато RSL продължи да натиска в търсене на изравнителен гол.

READ  Новобранецът на Доджърс Джеймс Аутман удря HR в първия MLB at-bat от своя исторически дебют

Точно когато Интер Маями се бореше за въздух, Меси предприе контраатака и намери бившия си съотборник в Барселона Суарес. Първото подаване на уругваеца в близост до наказателното поле на RSL бе към 20-годишния парагвайски играч Диего Гомес, който отбеляза победния гол за Маями.

След това Интер Маями ще пътува до Лос Анджелис за мача срещу Галакси в неделя вечер.