Линкълн Райли и USC губят от Юта за трети път от две години

Не може да се повтори, нали? След две опустошителни загуби през миналия сезон, това трябваше да бъде шансът на USC за отдавна чакан катарзис, шанс най-накрая да нанесе удар за завръщане на Юта, който беше без своя звезден куотърбек – и офанзивен подход – през целия сезон.

Докато поставеният под 14-о място Ютес поведе с два гола през четвъртата четвърт в събота в Колизеума, онова познато разбито сърце, което удари миналия сезон в Солт Лейк Сити, сякаш бълбукаше.

Нападението на USC се бореше да премести топката. Защитата на отбора се бореше да спира, но получи голям тласък от шестица на Кейлън Бълок в началото на четвъртия период.

USC обаче изоставаше с пет късни гола от игра и Юта си върна топката след три минути до края на мача. Освирквания кънтяха из целия Колизеум. Като се има предвид спадът, който започна предишната събота в Нотр Дам, отчаянието започваше да настъпва.

След това защитата принуди трима и аут, първокурсника по електротехника Захария Бранч, да се върне с удар от 61 ярда и надеждата внезапно се появи отново. Разиграване по-късно, Кейлъб Уилямс удари пей-дърт при бягане от 11 ярда, давайки на USC преднина от една точка.

Но надеждата не можеше да се мери с разбито сърце. Не срещу Юта. Не и за USC, който остави победата да се изплъзне, докато Utes караха за полеви гол и донесоха на USC опустошително поражение с 34-32.

Футболистът на Юта Коул Бейкър празнува със съотборниците си, след като отбеляза гол от 38 ярда, докато времето изтече, за да изведе Ютите до победата над Троянците в Колизеума в събота вечер.

(Джина Фераци/Лос Анджелис Таймс)

Цяла вечер изглеждаше, че USC няма работа да избяга с победа. Не, тъй като Уилямс имаше друга посредствена игра, подавайки 256 ярда и нито един резултат.

READ  Dansby Swanson създава печеливша култура, докато Cubs наближава крайния срок за търговия

Въпреки това, играта на USC през четвъртата четвърт го постави в позиция да открадне победата. След това възникнаха познати проблеми в последния удар на Юта, включително наказателен удар, който даде на Per-Alexander the Utes първия им удар. Дори тогава Юта стоеше на USC 40 с 16 секунди до края, точно извън обсега за гол от игра.

В този момент Utes поеха контрола, докато USC се сви срещу него, докато куотърбекът Брайсън Барнс излетя, проправяйки си път през защитата, докато не си проправи път до линията от 19 ярда, в обсега на кикъра на Юта Коул Бейкър. .

Всичко, което Бейкър трябваше да направи, беше да ритне гол от 38 ярда, за да донесе на USC още едно опустошително поражение.

Това, за съжаление, поразително прилича на миналия октомври, когато USC позволи на Юта да шофира, а куотърбекът Кам Райзинг да завърши превръщането на две точки, за да поведе с оставащи секунди.

С изключение на този път, Юта беше без Rising, неговият шампион в последните две срещи. The Rising победи USC в тях, включително в играта за титлата Pac-12.

Този път Юта нямаше нужда от него, тъй като резервният Барнс имаше най-доброто представяне в кариерата си, разбивайки бруталната защита на USC за 235 ярда и три тъчдауна.

Барнс беше този, който правилно щеше да нанесе този последен удар, който можеше да остави USC разбито сърце и сезона му на ръба.