Лейкърс изтриха пасив от 19 точки през четвъртата четвърт, изпревариха Бъкс със зашеметяващ гол през второто полувреме без ЛеБрон Джеймс

Лос Анджелис Лейкърс нямаха нужда от ЛеБрон Джеймс, за да спечелят вълнуващ мач след продълженията.

Антъни Дейвис и Остин Рийвс изведоха отбора до победа със 128-124 над Милуоки Бъкс във вторник, изтривайки преднина от 19 точки в четвъртата четвърт, само за да форсират първото продължение. За да стигне до второто продължение, Дейвис трябваше да се откаже от потенциален печеливш гол от Деймиън Лилард.

Победата подобрява рекорда на Лейкърс до 6-4 този сезон без Джеймс.

Дейвис записа 34 точки, 23 борби, четири блокади, две откраднати топки и две асистенции за най-добрите в кариерата си 52 минути, докато Рийвс записа трипъл-дабъл с 29 точки, 14 борби и 10 асистенции. Д'Анджело Ръсел се отчете с 29 точки и 12 асистенции.

Това трио комбинира, за да вкара всички точки на Лейкърс с изключение на две през четвъртата четвърт, докато Бъкс водеха с 94-75 в един момент. Имаше за какво да съжалява Милуоки, но вечерта 1 за 6 на Янис Адетокумбо на линията за наказателни удари се открои, когато Лейкърс поеха контрола във второто продължение.

Беше още по-лош ден в офиса за Лилард, който стреля 9 от 29 от игра (3 от 14 от диапазон за 3 точки) за 27 точки. Единствените му точки във второто продължение дойдоха при забивка след кражба.

Това не е първият път, когато Лейкърс разстройват Бъкс без Джеймс този месец, тъй като имаше и победа със 123-122 в Crypto.com Arena на 8 март. Това беше мачът, в който Ръсел отбеляза 44 точки.

Победата, четвърта поред за Лейкърс, увеличи рекорда на отбора до 40 победи срещу 32 победи, запазвайки го на девето място в Западната конференция, на два мача от Финикс Сънс за осмо място.

READ  Одел Бекъм-младши иска да се присъедини към съперника след сезона до края на сезона, твърдят източници