ЛеБрон Джеймс става първият играч в историята на НБА, отбелязал 40 000 точки в кариерата си

ЛеБрон Джеймс, шампионът на НБА за всички времена, достигна нов крайъгълен камък.

Сега Джеймс стана първият играч в историята на НБА, отбелязал 40 000 точки в кариерата си. Мачът на звездите на Лос Анджелис Лейкърс официално прекрачи прага в събота вечер със загуба със 124-114 от Денвър Нъгетс в Crypto.com Arena.

Джеймс влезе в мача с 39 991 точки, след като отбеляза 31 точки при победата на своя отбор над Вашингтон Уизърдс в четвъртък. Той отбеляза първата си кофа в събота при бърз пробив в средата на първата четвърт, след което го последва с 3 точки само минути по-късно. След това Джеймс откри втората четвърт с пропуск от двама играчи на Нъгетс.

След това, две притежания на топката по-късно, Джеймс направи още един пропуск, след като изпревари Майкъл Портър младши за неговите 40 000 точки в кариерата.

Джеймс достигна този праг малко повече от година, след като постави рекорда за всички времена в НБА. На 8 февруари миналия сезон Джеймс отбеляза своята 38 388-а точка, изпреварвайки бившия шампион по точки Карим Абдул-Джабар. Оттогава той непрекъснато добавя към общата си сума, поставяйки рекорда извън обсега на бъдещи съперници.

„Искам да кажа, че не мога да седя тук и да казвам „не“, защото, разбира се, никой не е правил това досега“, каза Джеймс, когато го попитаха дали го интересува оценката от 40 000 точки в четвъртък вечер. „И за мен да съм на тази позиция и в този момент от моята кариера, мисля, че е доста невероятно. Това едно от най-важните неща, които съм направил в кариерата си? Не. Но означава ли нещо? Разбира се. Абсолютно. Защо не?“

Джеймс (39 години) все още е един от най-добрите голмайстори в своя двадесет и първи сезон в НБА. Той влезе в събота, класиран на 15-о място по резултат този сезон с 25,3 точки на мач. Откакто отбелязва средно 20,9 точки на мач като новобранец през сезон 2003-04, Джеймс има средно поне 25 точки във всеки от следващите си 20 сезона в НБА. Той беше шампион на лигата през сезон 2007-2008 с 30 точки на мач и е вкарвал средно над 30 точки два пъти в кариерата си.

READ  Парламентът на Северна Македония одобрява споразумение за задействане на искане от ЕС | татко

Само преди два мача Джеймс вкара 19 точки през четвъртата четвърт, за да накара Лейкърс да компенсират изоставането си от 21 точки през четвъртата четвърт и да спечелят със 116-112 над Лос Анджелис Клипърс. Той бе най-резултатен в този мач с 34 точки. Джеймс завърши събота с 26 точки и девет асистенции, като стреля 12 от 20 от игра.

Докато е здрав, Джеймс очаква да продължи да увеличава резултата си през този сезон. на Лейкърс се състезават за място в плейофите като десети отбор в класирането на Западната конференция и ще продължат да разчитат силно на Джеймс през удължения период от сезона. Остава да се види дали ще може да ги задържи в надпреварата за плейофите или дори да ги върне в надпреварата, за да избегне турнир за игра.