Ламине Ямал бележи отново за Испания и Унгария се класира за Евро 2024 |  Мохамед Салах отбелязва четири гола, докато Египет печели квалификациите за Световната купа |  футболни новини

Ламине Ямал бележи отново за Испания и Унгария се класира за Евро 2024 | Мохамед Салах отбелязва четири гола, докато Египет печели квалификациите за Световната купа | футболни новини

Унгария се класира за еврото за трети пореден път след равенство 2:2 с България. Мохамед Салах отбеляза четири гола, когато Египет победи Джибути с 6-0 в Кайро в първия мач от квалификациите за Световното първенство през 2026 г.; Нигерия записа изненадващо равенство у дома срещу Лесото 1-1. Мозамбик победи Ботсвана с 3-2 като домакин

21:53 британско време, четвъртък, 16 ноември 2023 г

Испания вече потвърди мястото си на Евро 2024, след като Испания победи Кипър с 3-1, за да остане начело в група А в четвъртък, като 16-годишният Ламине Ямал вкара нов гол за страната си.

Ямал който стана Испания Най-младият играч и голмайстор при победата със 7-1 над Грузия в плейофите миналия септември, той отбеляза първия гол КипърМикел Оярзабал и Хоселу вкараха два гола през първото полувреме, давайки на Испания две точки преднина пред втория Шотландия, след равенство 2-2 с Грузия, която остава на четвърто място, на две точки зад Норвегия.

И в четвъртък вечер също Унгария Класира се за Европейското първенство за трети пореден път благодарение на автогол в добавеното време в мач, помрачен от жестоки сблъсъци пред празен стадион в България.

Български фенове хвърляха самоделни бомби, камъни и пластмасови бутилки по полицията, която отговори с водни оръдия, след като подпали кофи за боклук в столицата София. Местни медии съобщиха, че няколко демонстранти са ранени.

Хиляди български фенове излязоха на протест срещу ръководството на Българската федерация по футбол, което обвиняват за слабите резултати на националния отбор. Феновете бяха най-огорчени от решението мачът с Унгария да се играе на празен стадион.

READ  Появата на смартфон интеграция в България - Novinite.com

Българският национален отбор не се е класирал за голям турнир от близо две десетилетия. Това се случи след унизителната загуба от Албания в приятелски мач и от Литва в квалификациите, което накара феновете да призоват за общонационален протест и да поискат оставката на длъжностните лица.

Изглеждаше, че България е на път да постигне първата си победа в квалификациите, докато защитникът Алекс Петков не вкара топката в собствената си врата седем минути след добавеното време, оставяйки двата отбора равенство 2:2. Тази точка даде на Унгария това, от което се нуждаеше, за да си осигури място на Европейското първенство през 2024 г. в Германия.

Мартин Адам изведе Унгария напред в 10-ата минута, а домакините отбелязаха голове на Спас Делев 14 минути по-късно и Кирил Десподов от дузпа 11 минути преди края.

Двата отбора завършиха мача с десет футболисти, след като българинът Валентин Антов и унгарецът Милош Керкеш получиха червени картони във всяко полувреме.

С този резултат Унгария има две точки пред Сърбия след седем мача в група G. Третата Черна гора има осем точки преди домакинството си срещу Литва по-късно в четвъртък. Сърбия също така ще гарантира своето място в турнира догодина, ако Черна гора не успее да преодолее вече елиминираната Литва. Но последната България остана само с две точки.

на друго място, Австрия Отвори преднина от две точки Белгия В Шеста група победи последната Естония с 2-0. Конрад Лаймер и Филип Ленхарт отбелязаха головете през първото полувреме за националния отбор на Австрия, който изигра мач повече от Белгия, тъй като и двата тима вече се класираха за Европейското първенство през 2024 г.

READ  Тейлър Суифт представя „1989 (изданието на Тейлър)“ с ръкописен пост – Billboard

третото място Швеция Загуба с 3-0 на четвърто място Азербайджанкойто малко преди изтичането на часа изгони Бахлул Мустафа Заде, и капитанът Емин Махмудов отбелязаха по гол във всяко полувреме за домакините.

Междувременно в квалификациите за Световното първенство през 2026 г. в четвъртък Мохамед Салах вкара четири гола и повиши головата си сметка. Египет Те са над 50, тъй като започнаха кампанията си с очаквана победа над Tiny Джибутидокато Нигерия Те бяха привлечени от шокиращо равенство у дома Лесото.

снимка:
Мохамед Салах в мача Египет срещу Джибути

Изпълнението на Салах осигури победа с 6-0 Египет В първия им мач от група А в Кайро нападателят вкара първите четири гола и увеличи общия си резултат за Египет до 53 в 93 мача, докато те търсят място на финалите през 2026 г., след като пропуснаха Световното първенство в Катар миналата година. .

НигерияОтборът, без контузения нападател на Наполи Виктор Осимен, изравни 1-1 срещу своя домакин, мокрия от дъжд Уйо, пред малко планинско кралство. Лесото, Които са на 113 места след тях в ранглистата на ФИФА.

Защитникът Мутлумело Мкванази изненадващо изведе Лесото напред след 56 минути от срещата в група С и те запазиха преднината си в продължение на 11 минути, преди роденият в Лондон централен защитник Семи Аджайи да изравни след ъглов удар на Келечи Ихеаначо.

Въпреки натиска върху вратата на гостуващия отбор в остатъка от мача, Нигерия не успя да постигне победния гол и резултатът ще окаже голям натиск върху треньора Хосе Бесерио, който е само на два месеца от участие в Африканската купа на Финалите на нациите.

READ  Рецензии: Dyad - IMDb

докато, Мозамбик Националният отбор на Мароко постигна първата си победа извън родината си в започналите тази седмица африкански квалификации Ботсвана 3-2 в група G, като Джонатан Мойомо, който играе в немската четвърта дивизия, вкара победния гол в едва второто си участие.