Къде да гледате, телевизионен график, подробности за предаването на живо и др

53-ото издание на Stockholm Open ще се проведе от 17 до 23 октомври 2022 г., като квалификационните мачове вече са в ход. ATP 250 Championship привлече доста големи имена в последното си издание.

Световният номер 5 Стефанос Циципас води полето като поставен номер едно. Първоначално не беше готов да се състезава, но по-късно получи уайлдкард. Гъркът е бивш шампион на корта, побеждавайки Ернестес Гулбис на финала, за да спечели титлата през 2018 г. Последният му турнир беше Astana Open, където той загуби от Новак Джокович на финала в последователни кръгове.

Камерън Нори, полуфиналистът от Уимбълдън за 2022 г., е класиран на второ място. Британецът все още има шанс да се класира за финалите на ATP, но се нуждае от добро представяне тук, за да увеличи шансовете си. Полуфиналистът от US Open 2022 Франсис Тиафо и миналогодишният финалист от Stockholm Open Денис Шаповалов допълват челната четворка. Двамата наскоро достигнаха до финалите съответно на Japan Open и Korea Open.

Топ 30 са още Алекс де Минаур, Холгер Руне и Григор Димитров. Българинът спечели първата си професионална титла в Стокхолм през 2013 г. и още два пъти стигна до финал тук. Томи Бол спечели първата си професионална титла тук миналата година и се върна, за да защити титлата си.

Лео Борг, син на тенис легендата Бьорн Борг, заедно с Елиас Имир, получиха другите уайлдкарди. Топ 10 играчи Тейлър Фриц също трябваше да участват, но той се оттегли от турнира.

Сцената е готова за друга вълнуваща версия на турнира. На тази бележка, ето къде може да се отбележат всички събития на Stockholm Open тази седмица:

READ  Завръщането в третия период води до победа с дузпи над Вашингтон – NBC Sports Philadelphia