Кристиано Роналдо беше наказан за един мач за предполагаем обиден жест в мача на Саудитска Арабия

Кристиано Роналдо беше отстранен за един мач за предполагаем обиден жест по време на мач от Саудитската лига, докато играеше за Ал-Наср в Саудитската професионална лига.

След като Ал-Наср победи съперника си Ал-Рияд Ал-Шабаб с 3-2 в неделя, се появиха видеоклипове, показващи как Роналдо стиска ухото си и многократно бута ръката си напред близо до таза си, в жест, който изглежда беше насочен към феновете на Ал-Шабаб.

На заден план се чуват скандирания „Меси“, отнасящи се до стария футболен съперник на Роналдо Лионел Меси.

Дисциплинарната и етична комисия на Саудитската футболна федерация обяви забраната за социални медии рано сутринта в четвъртък местно време. Ал-Наср ще играе в следващия си мач от лигата у дома срещу Ал-Хазм в четвъртък.

Бившата звезда на Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед също ще трябва да плати глоба от 20 000 саудитски риала (5333 долара) на Ал-Шабаб, за да покрие разходите на клуба за подаване на жалбата и половината от тази сума на федерацията.

ФАЙЛ – Кристиано Роналдо говори по време на пресконференция, за да представи официално новия си член във футболен клуб Ал-Наср в Рияд, Саудитска Арабия, вторник, 3 януари 2023 г. Кристиано Роналдо беше подложен на силна критика, след като направи очевидно обиден жест след жеста на Ал-Наср Победа с 3-2. Срещу Ал-Шабаб в мач от Саудитската професионална лига в неделя, 25 февруари 2024 г. (AP Photo/Amr Nabil, файл)

От комисията съобщиха, че решението не подлежи на обжалване.

Докато телевизионните камери не заснеха инцидента, действията на Роналдо, който вкара дузпа през първото полувреме, бяха широко критикувани в Саудитска Арабия от бивши играчи и коментатори.

READ  Смята се, че Atlanta Falcons е първият екип на NFL, който е 100% ваксиниран срещу COVID-19

Според съобщения в саудитските медии 39-годишният мъж е казал на комисията, че жестът е победен и популярен в Европа.

Това не е първият път, когато португалският нападател е в центъра на полемиката, откакто се присъедини към Ал-Наср. Миналия април, когато напусна терена след мач срещу Ал Хилал, Роналдо изглеждаше като че ли държеше гениталиите си, докато феновете скандираха името на Меси. По този повод Ал-Насър каза, че нападателят е получил контузия в бедрото по време на мача.

Роналдо, който Отидете в Riyadh Club През декември 2022 г. е лидер в лигата с 22 гола. Той отбеляза първия гол срещу Ал-Шабаб от дузпа през първото полувреме.

Ал-Наср също е на четвъртфиналите AFC Шампионска лигатурнир, който никога не е печелил.