Коя е Прия Малик, златен медалист на Индия на Олимпийските игри в Токио

Младият индийски борец Прия Майк пише историята си, когато спечели титлата до 73 кг с победа с 5: 0 над белоруската Ксения Батапович и взе златния медал на световното първенство за кадети. Едва ли знаеше, че нейната слава в състезанието по борба за юноши ще бъде отекната в цяла Индия, но по други причини.

След като индийските спортни фенове се втурват, след като Мирабай Чану спечели сребърния медал в състезанието по вдигане на тежести до 49 кг, очакванията на индийските спортисти за останалите мачове скочиха рязко.

Очакванията се обърнаха към по-лошо, когато победата на Прия Малик на световното първенство за жени беше отчетена като спечелване на златен медал и на Олимпийските игри в Токио 2020. Кампанията за дезинформация успя да се разпространи в Twitter и да наводни индийските групи WhatsApp, които вече са сигурно убежище за политическа дезинформация.

Коя е Прия Малик?

Нека да се потопим в борбовия профил на Прия Малик, за да намалим дезинформацията и разбиването на митове.

Прия Малик е родом от Рорки, Харяна и е обучена от Аншу Малик. Малик е тийнейджърка и не успя да се класира за Олимпийските игри в Токио 2020 като допълнително доказателство срещу претенцията си за „олимпийски медал“. Тя обаче е първата индийска състезателка, която печели златен медал от световното първенство за кадети.

Прия Малик на подиума на световното първенство за кадети.

Малик започна кариерата си с победа с 10: 0 в първия кръг над Мила Андилич (Хърватия) и отстрани Вероника Никос (Унгария) на четвъртфиналите. Тя навлезе във финала с доминираща победа над Марила Аколинчева (Русия). Собственикът на българската борба Ксения Батапович духна с 5: 0, за да спечели световната титла, преди индийските социални медии погрешно да помислят, че е медалистка в Токио.

READ  2 юли. Kazinform график на основните събития

Бесла, Финч Фогат, Аншу Малик и Сонам ​​Малик ще представят Индия в състезанията по борба на Олимпийските игри в Токио 2020, докато Рави Кумар Дахия, Байранг Пуня и Дипак Пуния са борците при мъжете.