Кленовите листа могат да променят разказа с победа в игра 7 срещу Бруинс

Треньорът на Мейпъл Лийфс Шелдън Кийф не очакваше това да се случи, но смята, че отборът му ще играе отчаяно. В крайна сметка тя имаше много практика да прави точно това.

„Според мен току-що изиграхме два мача 7“, каза Кийф, имайки предвид победите на Торонто в мачове 5 и 6.

Трябва да се отбележи, че те спечелиха тези мачове без центъра Остън Матюс и неговите 69 гола в редовния сезон в състава. Ако заболяването му остане неразкрито, може да се наложи да го направят отново.

Матюс издържа около четири минути на сутрешното пързаляне в Торонто преди Петия мач във вторник, преди да напусне леда и да получи забрана. Той караше сам на тренировъчната площадка на Maple Leafs в тяхното съоръжение в сряда и тренираше в Scotiabank Arena в четвъртък сутринта, но не игра.

Cue William Nylander.

Ако Maple Leafs искат да успеят, особено ако Матюс не може да се възстанови, те трябва да се насочат сред най-добрите си играчи.

Както направи капитанът Джон Таварес в мач 5, когато мощният му удар срещу Бруинс доведе до гол на Матю Книс в продълженията при победата на Торонто с 2-1.

Както Ниландър направи в игра 6.

Бързото крило, което пропусна първите три мача от серията поради неразкрито заболяване, вкара и двата гола на Торонто и беше динамичен през цялото време, отърсвайки се от ръждата, която изглеждаше останала в предишните два мача.

Въпреки че Nylander не е отбелязал гол от 26 март, той има тенденция да се появява във важни моменти през следсезона, тъй като вече е вкарал седем гола в плейофни игри в кариерата си.

READ  За първи път: български бейзболист с американски договор - Novinite.com

„Беше хубаво да вкарам два гола със сигурност“, каза Ниландер. „Но мисля, че усилията на отбора, начинът, по който се борихме и се състезавахме през пълните 60 минути, бяха невероятни и за нас“, добави той.