Кирьос победи Медведев в Монреал – myGC.com.au

Ник Кирьос продължи пламенната си серия с превъзходна победа в три сета над световния номер 1 Даниил Медведев в Монреал.

Австралийският вицешампион на Уимбълдън победи Медведев с 6-7 (2-7), 6-4, 6-2 в силен мач от втори кръг, който се проведе при изключителна жега и влажност.

След като загуби първия сет в тайбрека, Кирьос трябваше да копае дълбоко и да обърне мача с един невероятен бекхенд, за да пречупи Медведев в шестия гейм от решаващия.

Статията продължава след това съобщение

Той пречупи разочарованите руснаци за втора поредна игра, преди да затвори мача точно два часа по-късно.

Тази вълнуваща победа беше третата за Кирьос в четирите срещи с Медведев, 14-ата му победа в последните му 15 мача и втората му победа в света номер 1 – осем години след като победи Рафаел Надал при дебюта си на Уимбълдън като тийнейджър.

„Имах известен успех срещу него в миналото и той ме е побеждавал преди, така че чувствам, че познаваме добре мачовете си“, каза Кирьос.

„Не съм от типа играчи, които влизат в тези мачове, гледайки класирането или нещо подобно.

„Важно е с кого играя и каква топка ми дават и днес имах много ясна цел кой е начинът, по който ще играя – много сервиране и стрелба, много агресивна игра отзад – и аз изпълнен по-добре от онзи ден.

Това е всичко, което пише. Той спечели първия сет и чувствам, че имам шансове и там, така че се надявам да продължа така.“

Киргиос, който се изправя срещу топ поставения от Австралия Алекс де Минаур на четвъртфиналите, не беше пометен, въпреки че се утвърди като фаворит на US Open след вълнуваща победа над шампиона Флашинг Медоус миналата година.

READ  The Last of Us пренася пътуването баща-дъщеря в действие на живо

„Вижте, Големият шлем е много различен от всеки друг турнир“, каза той.

„Ако си в тази позиция на Големия шлем, все още трябва да спечелиш още един сет, а това никак не е лесно. Това е машина.

„Той е най-добрият играч в света с причина и в една от големите лиги той е напълно различен звяр.“

Въпреки това Кирьос продължава да подиграва класирането, а последната победа на 27-годишния състезател осигурява титлата от голямо значение в Канберан за Гран при на Ню Йорк, започваща на 29 август.

„Вижте, чувствам се уверен в тялото и ума си, докато ръководя US Open, но в същото време има много време между тогава и сега“, каза Кирьос.

„Трябва да се съсредоточа върху това събитие и след това върху Синсинати. Има много неща, които да очаквам с нетърпение. Дори не бих помислил за US Open сега.

— Трябва да се погрижа за тялото си.

Де Минаур направи първата си среща с Киргиос със 7-6 (7-4) 7-5 победа във втория кръг над българския 15-и поставен Григор Димитров.