Киргиос зашемети Рубльов, Зверев удари Маями Оупън

(Ройтерс) – Австралийският уайлдкард Ник Киргиос отне 51 минути, за да спечели седмия номер в света Андрей Рубльов с 6-3, 6-0, а превъзходният сервис на Александър Зверев доведе до победа с 6-4 3-6 6-3 над Борна Чорич във втория кръгъл. Екшън на Miami Open в петък.

Рубльов изглеждаше добре в началото, като направи 2-1 след пробив на Киргиос в ранните етапи на първия сет.

Но оттам нататък всичко беше на наклон за руснака, въпреки че Киргиос подреди победителите и натисна сервиса на Рубльов, като влезе на терена, за да вземе топката по-рано.

Регистрирайте се сега, за да получите безплатен неограничен достъп до Reuters.com

„Не мисля, че играх невероятно, играх по правилния начин“, каза Киргиос пред Tennis Channel.

„Срещу Рубльов знаеш, че той иска да опита и да диктува, да има много ритъм, а аз не му дадох този ден. Опитах се да ударя колкото се може повече победители, да сервирам добре и да се качи на терена и това работи.”

Киргиос, който спечели пет от последните си шест мача, ще играе срещу италианеца Фабио Фонини, който победи японеца Таро Даниел с 6-7 (1), 6-2, 7-6 (5) по-рано през деня.

Разделен в първите два сета от Чорич, Зверев успя да се измъкне от неприятностите в първия гейм от третия сет и спаси пробив с 5-3 по пътя си към упорита победа.

Германецът, който удари 12 аса и направи само една двойна грешка, каза, че неговият по-смел стил е разликата в мача.

„Загубих в последните няколко мача в тесни трисетови мачове, защото имах чувството, че няма да бъда в това“, каза Зверев, който падна от Томи Пул в тесен трисетер във втория кръг от Индиън Уелс по-рано този месец.

READ  Българският пилотен проект носи „магията на стиковете“ на нова аудитория: Европейската федерация по хокей

„Днес имах чувството, че ако щях да загубя, бих се съгласил. Получи се и се надявам да се случи и в следващия мач.“

Зверев каза, че ще има пълни ръце, когато се изправи срещу американеца Макензи Макдоналд или българина Григор Димитров в третия рунд.

„Грегор играе много добре в момента“, каза той. „Той игра 1/4-финалите в Индиън Уелс, игра на много високо ниво, но Маки е добър на бързите настилки и той е тук.“

В друг мач от втория кръг, италианският девети поставен в схемата Яник Сенер победи финландеца Емил Росовоори в най-добрия мач на турнира досега, като удари форхенд в реванша и спечели с 6-4, 3-6, 7-6 (8) .

Следващия път световният номер 11 Сенер ще се срещне с Пабло Карено Буста, който победи белгиеца Давид Гофин с 6-3, 6-2.

Французинът Уго Гастон победи 22 аса от американеца Джон Иснър, за да напредне със 7-6 (5) 6-4, а 10-ият поставен Камерън Нори дойде на страната на победителя в пълна британска битка с Джак Дрейпър 7-6 (5) 6-4 при Мастърс 1000.