Кели Харингтън си осигури поне бронзов медал, докато се класира на осминафиналите в България

Златната олимпийска медалистка Кели Харингтън се класира за бронз на международното първенство в Странджа в София.

Той победи казахстанската лека категория Айдана Забенбекова в днешния четвъртфинал, като датският съдия отбеляза 30-25 в нейна полза – което от гледна точка на бокса се равнява на поражение с 5-0 във футбола.

Останалите четирима официални лица на първия ред отбелязаха състезанието по по-традиционен начин, като Харингтън кимна с 30-27 на картите си.

Харингтън, който загуби в първия кръг на този турнир миналата година със спорно решение, стигна до осминафиналите и в най-лошия случай взе бронзов медал.

След пауза след олимпийската й победа в Токио, това е перфектна подготовка за нея преди световното първенство, което ще се проведе в Истанбул през май.

Колегите на Олимпиадата Михаела Уолш (легка категория) и О’Рурк (средна категория) също ще се състезават в българската столица днес.

Последните боксове са Давина Мишел от Франция, докато Уолш се изправя срещу рускинята Людмила Воронстова. Кайтлин Фрайърс се изправя срещу финландката Пехла Кайфу-Оя на четвъртфиналите в лека категория.

Единственият ирландски боксьор, останал в турнира, Люк Магуайър, прави своя дебют тази вечер, когато се среща с Абдижапар Уулу Сиргак от Киргизстан в леката категория.