Кейлъб Уилямс спасява победата на Оклахома над Канзас

Легендата на първокурсника на Оклахома Кейлъб Уилямс расте.

Уилямс добави към акцента си в събота в последната четвърт на победата на OU с 35-23 над Канзас. След като Оклахома РБ Кенеди Брукс спря в кратката четвърта минута с по-малко от четири минути до края, Уилямс изтръгна топката от ръцете на Брукс и се спусна за първи път, за да запази владението.

Тъй като Брукс беше избутан зад линията на схватката от защитниците на Канзас, барът на Уилямс беше законен. Ако Брукс премина границата на схватката, вертикалната игра на Уилямс можеше да бъде наказана.

Играта по същество спечели мача в Оклахома, тъй като Sooners по-късно го превърнаха в игра с притежание на две точки с TD 42 секунди до края. Ако Оклахома не направи това четвърто, Канзас щеше да има повече от три минути, за да отбележи директен тъчдаун, след като удари защитата на Оклахома, за да намали преднината на TD до пет.

Това KU TD спря бараж от 21 точки на Sooners. Той поведе KS с 10-0 през първото полувреме и 17-7 в края на третата четвърт, преди OU да вкара три последователни TD.

OU беше хладно през първото полувреме

Съботният мач беше вторият, който Уилямс започна вместо Спенсър Ратлър. След като доведоха OU до победа над Тексас и доминиращо усилие срещу TCU, беше лесно да си представим, че Sooners вкарват набор от точки срещу Канзас като фаворит за 38,5 точки.

Вместо това, OU не отбеляза TD, докато третата четвърт не приключи почти наполовина. Трите кампании на Sooners завършиха през първото полувреме с дузпа, първото пресечене на Уилямс за сезона и завъртане на периодите на изпадане. Канзас свърши страхотна работа, задържайки топката извън Оклахома през цялото полувреме и можеше да отиде 14 или дори 17 в почивката.

READ  Легендата на американския футбол Меган Рапино беше нокаутирана поради контузия в последния си мач по време на финалите на NFL

След като OU намали преднината до 10-7 след кампания от 14 игри, за да започне второто полувреме, Канзас отговори със собствен TD, за да си върне преднината от 10 точки. Веднага след това Департаментът по лека атлетика в Канзас обяви, че всеки може да дойде на стадион Мемориал, за да гледа остатъка от мача.

Веднага след този туит Оклахома започна своето завръщане.

Уилямс завърши мача със 178 пасове, 70 ярда за бързане и три общи тъчдауна. Той отговаря за 11 TD, откакто замени Rattler срещу Texas.

Загубата би била катастрофална за OU

Просто казано, Оклахома би се елиминирала от обмисляне на колежански футболен плейоф на загуба. Как може комисията да оправдае поставянето на отбора на Оклахома 12-1 в плейофа, ако тази загуба дойде от отбор от Канзас, който е покрил разликата само веднъж през последните два сезона?

Вместо това, Sooners все още са в разгара на плейофа, въпреки че е лесно да ги видим, че губят място или две в Топ 25 на AP в неделя.

Канзас също заслужава заслуга. Това беше най-ефективният мач, който Jayhawks са играли от известно време. Канзас влезе в играта с пет загуби от 19 точки или повече за опонентите на FBS през 2021 г. В събота Джейхоукс не бяха изтласкани от Оклахома и показаха ясно през третата четвърт, че представянето им през първото полувреме няма да избледнее лесно. .

Но OU в крайна сметка спечели благодарение на блясъка на Уилямс и брилянтната игра на Кий Лорънс. Той отне топката от Стивън Макбрайд с 9:22, за да влезе в четвъртата четвърт. След четири мача Оклахома увеличи преднината си от четири точки на 11 при 28-17.