Квалификацията Дейвис печели в Хобарт, Бенчич взима титлата в Аделаида

(Ройтерс) – Лорън Дейвис се завърна в кръга на победителите за първи път от шест години, след като американската квалификантка победи италианката Елизабета Кочиарито със 7-6 (0) 6-2 на финала на Hobart International в събота.

Дейвис, която спечели първата си титла в Оукланд през 2017 г., премина през два квалификационни мача, преди да влезе във финала и спечели титлата, без да загуби сет.

21-годишният Кокиариту победи Хобарт Интернешънъл и бившата шампионка на Australian Open София Кенин в три сета, за да стигне до финала.

Дейвис спаси два сетбола в първия сет и след това продължи през тайбрека, без да загуби нито една точка, преди да направи пробив в началото на втория сет, за да победи по-младата си опонентка.

„В момента имам много емоции, които преминават през тялото ми. Наистина съм щастлив, наистина развълнуван. Наистина трябваше да дам всичко от себе си за победата днес.“

29-годишната американка, която се изправя срещу Данка Ковинич в първия кръг на Australian Open, стана четвъртата квалификантка, спечелила титлата в Хобарт след германката Мона Бартел, испанката Гарбине Мугуруса и белгийката Елиз Мертенс.

На първенството в Аделаида швейцарката Белинда Бенчич разби Дария Касаткина седем пъти на финала, за да спечели с 6-0, 6-2 и да спечели осмата си титла в кариерата, след като и двете играчи имаха рундове на полуфиналите.

Олимпийската шампионка от Токио Бенчич не се сблъска с точка за пробив в 67-минутния мач, като същевременно спечели първите си осем поредни мача.

Бенчич е дванадесетата поставена на Australian Open и започва кампанията си срещу българката Виктория Томова, докато осмата поставена Касаткина се изправя срещу руската сънародничка Варвара Грачева.