Карлос Алкараз победи Томи Бол в Синсинати |  ATP турне

Карлос Алкараз победи Томи Бол в Синсинати | ATP турне

Карлос Алкараз и Томи Пуул добавиха още една интересна глава към прохождащото съперничество в четвъртък на Western & Southern Open, като първият спечели със 7-6(6), 6-7(0), 6-3 във вълнуващ трети кръг в Синсинати.

Само седем дни след като Пол победи Алкараз на четвъртфиналите в Торонто, американецът отново доказа, че е труден съперник за турнир номер едно в света. За разлика от Канада, Алкарас намери начин да надбяга опонента си в Охайо. В решаващ мач, засегнат от дъжд, след като остави три мачбола във втория сет за победа в третия рунд за три часа и 10 минути.

„Беше наистина труден мач. Играхме много равен мач, преди да завали дъждът. Но мисля, че се справих добре.“ [dealing with] „Чакам във фитнеса, пригответе се“, каза испанецът, който прекара повече от шест часа на корта, за да спечели трисетови победи срещу Джордан Томпсън и Пол тази седмица.

„Казах на всички, че наистина искам [to win]Откакто загубих в Торонто. Дойдох тук в Синсинати и съм много доволен от нивото. Мисля, че ставам все по-добър и по-добър. Наистина съм щастлив, че съм на четвъртфиналите тук.“

Уменията на испанеца и 20-годишния Пол бяха тествани от тежките условия на централния корт на турнира ATP Masters 1000, допринасяйки за непостоянство и от двамата на моменти. Алкараз обаче завърши силно мача, възстановявайки се експертно от разочарованието си, като не успя да спечели точка във втория сет тайбрек, за да стигне до четвъртфиналите и да изравни личния си рекорд в Синсинати от 2022 г. насам.

Пол защити първите три мачбола на Алкараз в 12-ия гейм от втория сет, който включваше девет грешки, преди да наложи победа, а драматичното противопоставяне последва нов обрат в третия, когато дъждът спря играта за почти 90 минути с Алкараз само два гейма по-малко. От победа на сервис при 4-3, 15/15 с пробив.

READ  За първи път: български бейзболист с американски договор - Novinite.com

Когато играта започна, тя продължи само четири точки, преди дъждът да се върне. Когато играчите се върнаха на корта, Алкараз бързо извади мачбол повече от три часа след като стигна до прага на победата, пробивайки през Пол в края, за да подпечата резултата.

С победата си Алкараз изравни своя Lexus ATP Head2Head Series с Пол при 2-2. Сега с 51-5 за сезона, негов съперник ще бъде четвъртфиналистът Макс Пърсел, който по-рано победи Стан Вавринка с 6-4, 6-2. Alcaraz играе за повече от петата си титла от Masters 1000 тази седмица – той трябва да стигне до финала в Охайо, за да гарантира, че ще запази първото си място в ранглистата на Pepperstone ATP в понеделник.

Алкараз се готви за още един труден мач в първата си среща на Lexus ATP Head2Head с Пърсел: „Той играе страхотно. Той победи много от големите момчета, най-добрите играчи“, каза световният номер едно за австралиеца. „Така че трябва да направя всичко възможно срещу него. Не го познавам много добре, така че трябва да гледам няколко видеоклипа от последните му мачове и да се подготвя за четвъртфиналния мач. Няма да е лесно.“