Карен Хачанов победи Ник Кирьос в 5 сета на Откритото първенство на САЩ, за да стигне до първия си полуфинал в кариерата на турнир от Големия шлем.

Ню Йорк – Карен Хачанов Той стоеше на корта с вдигнати ръце, наслаждавайки се на овациите на шумната публика, след като стигна до полуфиналите на US Open от Големия шлем. не далеч, Ник Кириос Той се отърва от част от разочарованието си с близкия резултат досега на чифт ракети.

Първо, малко след последната точка от загубата със 7-5, 4-6, 7-5, 6-7 (3), 6-4 от Хачанов, Киргиос счупи оборудването си на земята – веднъж, два пъти, три, четири пъти. След това, за добра мярка, Kyrgios грабна още една ракета от чантата си, отстъпи назад и удари и тази ракета отстрани.

Кирьос не успя да проследи победата си над защитаващия титлата си Даниел Медведев Във Flushing Meadows той постави началото на висококачествен, вълнуващ четвъртфинал, който започна във вторник вечерта и завърши повече от 3½ часа по-късно около 1 сутринта EST в сряда на стадион Arthur Ashe.

Това е опустошително. Просто е сърцераздирателно“, каза 27-годишният Киргиос от Австралия, който беше вицешампион на Уимбълдън през юли. „Всеки друг турнир през годината е наистина загуба на време. Просто трябва да се появиш на някой от големите турнири. Това е, което помниш.“

Запитан за разочарованието на Кирьос, Хачанов каза, че е видял „хвърчането на ракетите“ и добави: „Боли ме за него“.

В началото на мача двама зрители бяха изгонени, след като единият подряза другия на трибуните. До края зрителите, останали до късно, направиха силен удар за Кирьос. В един момент от четвъртия сет главният съдия Джеймс Кеотавонг умолява: „Още веднъж, дами и господа: уважавайте и двамата играчи.“

READ  49ers най-накрая имат предимство в графика срещу огромните Eagles през седмица 13 - NBC Sports Bay Area и Калифорния

27 поставеният Хачанов, който беше 0-2 на четвъртфиналите преди този мач срещу номер 23 Кирьос, каза.

Той ще се изправи срещу Хачанов №5 Каспър Роуд В петък в Анкъридж в шампионатния мач.

„Наистина се гордея със себе си“, каза Хачанов. „Бях наистина концентриран от началото до края.“

Снабден с процъфтяващи услуги, той и Киргиос комбинираха 61 аса (31 от Киргиос). Откакто асата бяха проследени за първи път през 1991 г., това беше втората игра за мъже на US Open, в която участваха играчи с повече от 30 аса. Другият дойде на четвъртфиналите през 2004 г. между Йоахим Йохансон (30) и Анди Родик (34).

Киргиос и Хачанов също бяха комбинирани за общо 138 победителя (75 от Кирьос).

Две статистики направиха истинска разлика: Кирьос направи 58 непредизвикани грешки, а Хачанов 31. Хачанов спаси 7 от 9 точки за пробив, с които се изправи.

Пробив на Уимбълдън, две скорошни победи над номер 1 Медведев – включително в четвъртия кръг, и край на защитата на титлата му – направиха Кирьос популярен избор за спечелване на първата му титла от Големия шлем във Флашинг Медоус.

На Хачанов не беше позволено да играе на Уимбълдън тази година, след като All England Club забрани всички играчи от неговата страна, Русия и Беларус поради нахлуването в Украйна. Той беше 150-1, за да спечели US Open в началото на турнира, според Caesars Sportsbook.

Срещу Киргиос Хачанов отбеляза ключови пробиви в последния гейм от първия и третия сет. След първия мач Кирьос се оплака от възпалено коляно и беше посетен от треньор.

Той не показа лош ефект, след като играта беше подновена, и проби в началото на втората.

READ  Матю Ткачук, най-големият играч на игла в НХЛ, влиза (и излиза)

Kyrgios получи шанс да пробие отново при 4-all на трето място, но не успя да реализира, издраска форхенд, след което вдигна ракетата си. Два мача по-късно той вкара бекхенд в мрежата, за да свали тази група, след което седна на стола си за смяна, хвърли ракетата си и хвърли питие, карайки Keothavong да предупреди за неспортсменско поведение.

Хачанов беше на две точки от победата, докато водеше с 6-5, докато Кирьос сервираше в четвъртия сет. Kyrgios издържа там и доминира в последвалия тайбрек, за да наложи петия.

След това Хачанов проби, за да започне последния сет, бързо поведе с 3-1 и продължи.

„Колкото по-дълбоко отиваш, толкова по-големи са очакванията“, каза той. „Направих крачка напред.“

В този доклад е използвана информация от Associated Press и ESPN Stats & Information.