Камерън Нори достигна четвъртфиналите в Индиън Уелс, а топ носителят Даниил Медведев отсъства | новини за тениса

Камерън Нори продължава да претендира за една победа, за да замени Дан Евънс като номер едно на Великобритания, след като стигна до четвъртфиналите на BNP Paribas Open в Индиън Уелс; Топ семената Даниил Медведев се сблъсква с Григор Димитров

Последна актуализация: 14.10.21 10:53

Камерън Нори победи Томи Бол, за да уреди четвъртфинален мач с Диего Шварцман

Камерън Нори за първи път стигна до четвъртфиналите на Мастърс 1000, докато топ носителят Даниил Медведев катастрофира.

Вторият британец победи Томи Бол на BNP Paribas Open в Индиън Уелс, побеждавайки американеца в три сета, за да стигне до четвъртфиналите с победа с 6-4 4-6 6-2.

„Просто ще отида да играя и мисля, че голяма част от това е в моя сервис. Ще постигна по -добро място в големите моменти и ще мога да играя при моите условия в по -големите моменти“, каза Нури.

„Цялата тази година играех много добре в големите моменти и често излизах много добре. Знам, че съм имал това в банката и има голям шанс през цялата година да го правя, така че имам увереността да го направя отново. „

Нури проби в началото на първия сет, преди поредица от грешки от Пол подари на опонента си втория пореден брейк.

Нури поведе с 4: 1, но Пол взе почивка, за да премине към един мач с британеца, който работи усилено, за да спечели сета.

Обменът на топки от втория сет я видя да падне на телта, преди той да реши да прекъсне американския сервис в 10 -ия гейм, за да вземе сета и да повиши нивото на мача.

Имаше и ранни сервизни паузи във всеки сет в решаващия сет, преди Нури ясно да се оттегли, за да претендира за победата, като го катапултира до нова победа, за да замени Дан Еванс като футболист номер 1 на Великобритания.

Медведев, първият носител, падна, след като загуби три сета от Григор Димитров.

Българинът направи невероятен сет и двойно съпротивление срещу брейк, за да спечели 4-6 6-4 6-3 с неотдавнашния крах на коронационния мач на шампиона на US Open.

„Не си спомням да загубя три мача за сервиз, дори четири мача за сервиз, мисля, че на твърди кортове“, каза Медведев.

„Това показва колко бавни са тези терени и условията, като кал, бих казал, които не ми харесват, защото загубата на четири сервиса е неприемлива.“

Диего Шварцман също стигна до четвъртфиналите с победа с 6-3 6-3 над Каспър Ръд, докато имаше и пряка сет победа за Хуберт Хуркач, който победи Аслан Карацев с 6-1 6-3.

Не забравяйте да ни последвате на skysports.com/tennis, нашия акаунт в Twitter Вграждане на туит & Sky Sports – Където и да сте! Предлага се за изтегляне сега на – iPhone и iPad И Android

READ  Британски валутен бос беглец беше осъден за измама на стойност 88 милиона долара