Камара на Рейнджърс получи червен картон на нова точка на запалване в Прага, докато се подиграваше на децата

Глен Камара беше изгонен след загубата на Рейнджърс с 1: 0 от Спарта Прага в Лига Европа в четвъртък, малко повече от шест месеца, след като участва в расов спор в мач срещу големия съперник на Спарта-Славия.

Международният футболист на Финландия Камара получи втори жълт картон 15 минути преди мача след бууси през целия мач от групи деца, на които беше разрешено да присъстват.

Европейската футболна асоциация (УЕФА) затвори стадиона Спарта за мача поради обвинения в расизъм, но на пражкия клуб бе позволено да покани 10 000 младежи на възраст между 6 и 14 години, поради изключение за организирани групи.

Те освиркваха Камара всеки път, когато той докосна топката и я аплодираше, когато беше изгонен.

„Мислех, че и двете (резервациите) са трудни“, каза мениджърът на Рейнджърс Стивън Джерард.

„Мислех, че първата грешка е просто грешка, но когато си на жълт картон, трябва да внимаваш къде са ти ръцете.“

По време на мач от осминафиналите на Лига Европа между Рейнджърс и Славия Прага през март, Камара беше обект на предполагаеми расистки клевети от защитника на Славия Ондрей Кудила.

Славия твърди, че Камара е ударила Кудела след това.

Европейската футболна асоциация прекъсна Кудила десет мача от международни турнири, което доведе до изключването му от Европейското първенство 2020, докато Камара беше прекъснат три мача.

Адвокатът на Камара, Амер Анвар, изрази недоволството си от феновете след мача на Спарта, като заяви, че „тази вечер ще бъде срам за чешката страна“.

„Голям брой от тези деца освиркваха Глен при всяко докосване на топката“, каза той в изявление.

READ  XXIV Зимни олимпийски игри в Пекин започват днес - Novinite.com

„Тази вечер показва още веднъж, че Прага има сериозен проблем с расизма и както обикновено УЕФА не може да се види никъде.“

Резултатът от четвъртък остави Рейнджърс безсмислен от два мача в дъното на първата група, водена от Лион с шест точки. Спарта е на второ място с четири.

Словашкият защитник Давид Ханко вкара за Спарта в 29 -ата минута с глава от ъглов удар.

Топката удари далечната греда и тъчдаунът на Алън Макгрегър дойде твърде късно, за да я спре на вратата.

– Силна опозиция –

„Резултатът е малко болезнен, защото не мисля, че има много между двата отбора“, каза Джерард за своя 50 -и европейски мач с Рейнджърс.

Рейнджърс контролира топката през първото полувреме, но имаше проблеми с разбиването на силната защита на Спарта.

„Определено трябва да подобрим играта си в зоната от гледна точка на нашия състав и разнообразие около наказателното поле, не мисля, че сме тествали вратаря достатъчно тази вечер“, каза Джерард.

„Но мачът беше решен в крайна сметка с гол за последователна игра, от което очевидно сме много разочаровани.“

Модата на Скала демонстрира единствения му удар към вратата през първото полувреме, но вратарят на Спарта Флорин Нета спаси добре.

От друга страна, българското крило Мартин Менчев направи превъзходно спасяване от Макгрегър в 10 -та минута на мача, преди да види нов удар, спасен от вратаря на Рейнджърс 15 минути по -късно.

Спарта показа повече атакуващ дух след началото на второто полувреме и осигури две прилични възможности след първото полувреме.

По -малко от минута през второто полувреме нападателят Адам Хлузек влезе в наказателното поле и намери крилото Якоб Песек, който уцели напречната греда.

READ  Лейкърс наемат помощника на Бъкс Дарвин Хам за свой първи треньор

Две минути по-късно Меншев пропусна от близка дистанция при друга ясна възможност, а Макгрегър отказа на Лукас Хараслин в мач един към един.

Тогава Дейвид Моберг-Карлсън пропусна Рейнджърс в контузия.

„Трябва да призная, че те създадоха по -добри възможности“, каза Джерард.

„Интересното за мен е, че беше труден мач, труден мач, трябваше да се адаптираме и останахме в мача до последната минута.“

В замяна Рейнджърс се изправя срещу Брондби у дома в груповата фаза, докато Спарта приема Лион.