Как победи Хуберт Хуркач в Ротердам?

1. къща

2. АТФ
Григор Димитров в игра преди ATP Rotterdam Open.

21 януари 2023 г.; Мелбърн, Виктория, Австралия; Българинът Григор Димитров нанесе удар от форхенд срещу сърбина Новак Джокович в шестия ден на Откритото първенство на Австралия по тенис 2023 в Мелбърн Парк. Задължителен кредит: Майк Фрей-USA TODAY Sports

Българинът Григор Димитров победи петия поставен от Полша Хуберт Хуркач със 7-6(4) 7-6(4) в мач от втория кръг на Ротердам Оупън в сряда. 31-годишният българин отне малко повече от два часа, за да победи по-високопоставения си съперник и да стигне до четвъртфиналите. Димитров ще играе четвъртфиналния си мач в петък с Алекс де Минаур или Максим Креси. Но кои са ключовете за победата на българите?

Хуркач нацели бекхенд на Димитров, но българинът отвърна с резки:

Hurkacz насочи много движение към бекхенда на Григор Димитров от самото начало, като не позволи на българина да удари Диктация с любимия си форхенд. Димитров обаче отговори добре, използвайки бекхенд линията си, за да изчисти топката. В резултат на това Hurkacz често трябваше да се опитва сам да генерира темпото. Поул се затрудни да го направи, отчасти защото топката беше ниска. Резултатът беше редица размени от бекхенд през полето, като и двамата играчи използваха чипа. Но Димитров беше най-добрият от всички в по-голямата си част.

Димитров се подобрява под напрежение

Димитров беше най-добрият играч, когато това беше най-важно – и в двата сета. И двамата стигнаха до тайбрек и Димитров победи и двамата, за да се промъкне на четвъртфиналите в два сета. Той се бори отблизо през цялото време, но Hurkacz правеше твърде много непредизвикани грешки на моменти, че не можеше да понесе. Това направи Дмитров, който не винаги беше най-добрият под напрежение, по-комфортен, отколкото би могъл да бъде иначе.

Hurkacz изглежда взе нещата в свои ръце, като стреля право и спечели шепа точки с някои добре изпълнени удари от воле и бекхенд, но той просто не можеше да контролира хода на мача. Мачът приключи, когато полякът отбеляза един от ударите си встрани от трамвайната линия, за да донесе минимална, но заслужена победа на Димитров.

Основна снимка: Майк Фрей-USA TODAY Sports

READ  Джесика Пегула ще се изправи срещу победителката от засегнатия от дъжда полуфинал в Канкун