Какво се случи при домакинската загуба на Соколите от Викингите

Първата серия на Добс като обаждащ се на Vikings не върви добре. Първо, шофирането на викингите започна от тяхната собствена 7-ярдова линия. Бягащият Кам Ейкърс загуби два ярда при бягане, след което Кембъл хвърли непълен пас. При трета и 12 игра Добс беше уволнен от защитника на Falcons Calais Campbell в крайната зона за безопасност на Атланта.

(Забележка: Това уволнение отбеляза 102-ото уволнение в кариерата на Кембъл. Това беше третата му безопасност в кариерата.)

След това Соколите добавиха още точки към своята сметка, но отново чрез Ко, а не чрез атака. Коу отбеляза гол от 43 ярда, за да увеличи преднината на Атланта.

Тогава атаката на практика беше предадена за тъчдаун от защитата. Линейният защитник на Соколите Арнолд Ебекете уволни Добс, който се провали. Линейният защитник Лоренцо Картър взе отпуснатата топка и я върна на 19 ярда до линията от 1 ярд на Минесота.

Соколите обаче не успяха да пробият. Имаше наказание от 5 ярда за груба игра на офанзивен лайнер Крис Линдстрьом, завършване от 5 ярда от Хайнике до тайт енд Джону Смит, пробег без печалба от Смит и след това бягащ бек Тайлър Алгайер загуби 4 ярда при носене. И така, Коу ритна гол от 23 ярда, за да вземе нещо от оборота.

(Забележка: С по-малко от пет минути до края на четвъртината, Falcons running back Cordarrelle Patterson и wide receiver Mac Hollins са под въпрос за завръщане поради наранявания на глезена. Vikings wide receiver KJ Osborne беше изключен поради сътресение след напускане на терена.)

Falcons: Safety Calais Campbell…5-3, ATL

Falcons: Йонхо Ко 43-ярдов гол от полето… 8-3, ATL

Falcons: Йонхо Ко 23-ярдов гол от игра… 11-3, ATL

Vikings: Джош Добс пас от 2 ярда към Александър Матисън; Грег Джоузеф Пейт…11-10, ATL