Какво означава спечелването на бенгали и сметки за ведомствени мачове?

Синсинати Бенгалс победиха Лас Вегас Рейдърс за втори път този сезон с 26-19, а Бъфало Билс победиха Ню Ингланд Пейтритс с 47-17, докато отборите с най-високо класиране продължиха да се класират за дивизионния кръг на НФЛ Плейофи.

Съботните резултати решиха голяма част от квалификациите на АФК, като само вторият поставен Канзас Сити остава да играе със 7-ия поставен Питсбърг Стийлърс в неделя, за да определи мачовете следващата седмица.

Победа за поставения под номер 4 Бенгалс вероятно означава, че Синсинати ще пътува, за да се изправи срещу най-поставените Тенеси Тайтънс следващия уикенд, докато поставените под номер 3 Билс могат да се изправят срещу Канзас Сити в реванша от шампионата на АФК от миналия сезон, който Chiefs спечелиха. Но тези двойки разчитат на това, че Канзас Сити ще изпрати Стийлърс, които в случай на неделни сътресения ще получат Титаните (и вероятно Дерек Хенри) в следващия кръг, оставяйки Билс и Бенгалс да го откажат.

Куотърбек сметки Джош Алън имаше почти перфектен мач, хвърляне на 308 ярда и пет тъчдауна и бягане на 66 ярда, за да държи Патриотите след себе си от самото начало.

Влизайки в събота вечер, след като спечелиха четири от последните си пет мача от редовния сезон, Билс запази инерцията, като отбелязаха и четирите си притежания през първото полувреме, за да поведат с 27-3 пред домакинската публика на Хай Марк стадион.

Те не се успокоиха през второто полувреме, карайки публиката да се разклати въпреки 7-градусовата жега в началото, вторият най-студен мач на терена на Билс някога.

READ  Унгария е съгласна с вариант за повече доставки на газ от Русия, такси за транзит на петрол - министър

Макар и предпочитан, Бъфало доминираше във всеки етап от играта, играейки с Патриотите на всяка крачка в източноазиатски реванш, който потвърди новата йерархия на дивизията.

Защитата на Нова Англия позволи само 17,8 точки на мач, вторият най-нисък сбор в лигата (зад Бъфало 17,0), но не успя да попречи на атаката на Камбаните, които реализираха шест от седем опита надолу в трети, отбелязвайки най-високата сума. Сезонът удари и Алън завърши всичките си опити за пасове освен четири.

Остарял през по-голямата част от сезона, изгряващият куотърбек на Патриотс Мак Джоунс изглежда го надмина през по-голямата част от мача, завършвайки с 24 от 38 паса с две прехващания. Неговите тъчдаун пасове дойдоха късно и победата на Билс никога не беше под съмнение след средата на третата четвърт.

Алън почива в края на четвъртия сезон, тъй като Мич Трубески получи разрешение да играе във финалната серия на Bills.

След две десетилетия на доминация на Патриотите, Билс направи всичко да изглежда твърде лесно. Но феновете, свикнали да виждат как отбори, водени от Бил Беличик, бият сметките си, танцуваха, пееха и тропаха до последния съдийски сигнал. Те извикаха „Здравей, сбогом“, докато последните секунди на часовника тиктакаха.

По-голямата част от играчите и в двата отбора никога не са играли плейофен мач, но един от отборите е имал голяма подготовка за следсезона.

Победата на Бенгалс с 26-19 над Рейдърс на стадион Пол Браун в събота, първата им победа в плейофа за франчайза от 31 години, може да се окаже ценно преживяване, когато Синсинати тръгва на път следващата седмица в Дивизионния кръг.

READ  ESPN отстранява Рейчъл Никълс от отразяване на финалите в НБА след изтекли коментари

The Raiders, франчайз, който не премина през сезона от 2016 г. и за последно спечели плейоф през 2002 г., страда от липсата на почивка и подготовка, която се появи.

Полузащитникът Джо Бъроу поведе силната атака на Бенгалс при четирите им владения през първото полувреме, свързвайки тъчдауна с приемника Тайлър Бойд и тайт-енд Си Джей Узома. Бенгалсите имаха повече проблеми с преместването на топката през второто полувреме и поне един неизвикан наказателен удар беше забавен срещу нападателите.

Но Бъроу, който завърши с 244 ярда при 24 от 34 подавания и без прехващания, осигури достатъчно атака, за да поеме Рейдърс, които движеха топката много по-добре през второто полувреме благодарение на големите отигравания на полузащитника Дерек Кар, удряйки Джош Джейкъбс и няколко критични дузпи за бенгалците. Защитата на Бенгалс отблъсна Кар и Рейдърс, които направиха неистов опит за завръщане с 26-16, през четвъртата четвърт без тайм-аути и по-малко от две минути до игра.

Кар поддържаше мача близо, като уцели DeSean Jackson при пас, за да го превърне на четвърто и пето място от 44-ярдовата линия на Raiders. Нападателите избиха филдгол на пътя с по-малко от четири минути оставащи, за да намалят дефицита си до 26-19.

Бенгалсите изчерпаха повече от две минути от времето в последвалото придобиване, но не успяха да отбележат. Новобранецът Ja’Marr Chase завърши с девет хващания на 116 ярда.

Рейдърите си върнаха топката на линията на 35 ярда при оставащото 1:51. Кар удари Джейкъбс на 15 ярда и нахвърли бенгалците с груб дузпа, прехвърляйки покрай Midfield Raiders. Без никакви таймаути, Лас Вегас имаше малко поле за грешка и тежестта на предишните провали на Синсинати в плейофите добави към драмата.

READ  Микелсън реши да не защитава титлата в PGA Championship

Но в четвъртия и гол от линията на 9 ярда за Бенгалс, Кар беше засечен, слагайки край на сезона на размаха на Рейдърс и подпечатайки дългоочакваната победа на Синсинати.