Кайл Филиповски от Duke преряза гърлото си в противоречива заповед без контакт

Последните 15 секунди на Duke vs. Virginia Tech колежански обръчи Мачът в понеделник вечер имаше всичко: стрелба, удар в гърлото, липса на контакт и малко повръщане.

При равен мач на 75 и оставащи по-малко от 20 секунди, гардът на Hokies MJ Collins пое пас близо до дясната основна линия, дриблира в изтеглената зона и удари къс скок, за да даде преднина на Virginia Tech със 77-75. След това той отново вдигна юмрук, за да отпразнува – но в този процес накрая удари първокурсника на звездата на Дюк Кайл Филиповски директно в гърлото.

Филиповски се строполи на пода и Колинс веднага прибра юмрука си при контакта, което предполага, че е инцидент. Длъжностните лица прегледаха играта и не споменаха груб фаул – или изобщо фаул.

Грубо нарушение щеше да даде на Филиповски два наказателни удара и по този начин шанс да изравни мача.

Филиповски все още изглеждаше треперещ, докато отборът се връщаше към страничната линия, тъй като камерите го уловиха прегърбен на мястото си. 19-годишният младеж изглежда е повърнал на митинга.

Кайл Филиповски се хваща за гърлото след нараняване
Getty Images

„Да, удари ме с лакът в адамовата ябълка“, каза Филиповски пред репортери след мача. „Не можех да дишам за минута, но просто трябваше да повърна и бях добре.“

„Той повръщаше навсякъде и нямаше намерение да припадне нито за секунда“, добави треньорът на Дюк Джон Шийр. — Той е страхотен воин, човече.

Tyrese Proctor от Duke пропусна зелена светлина три при последвалото притежание и Blue Devils обърнаха топката при последния си опит, след като Virginia Tech раздели чифт наказателни удари.

READ  С отсъствието на Майк Матени, кого биха могли да насочат кралските особи за следващия им мениджър?

Virginia Tech успя да спечели мача със 78-75, давайки на Duke четвъртата загуба на пътя в пет опита като гост. Три от следващите пет мача на Сините дяволи са на път, включително два отбора от топ 20 във Вирджиния и Маями.