Йозеф Нуркич беше изгонен след битка с тайлър Херо

Портланд Трейл Блейзърс Куотърбекът Юсуф Нуркич беше изгонен в четвъртата четвърт на мача Блейзърс срещу. Маями Хийт В сряда вечер, за да хвърли ръката си към вратаря Тайлър Херо, след като беше показан на екрана и го бутна. Херо също беше изгонен след кавгата.

Играта започна след малко повече от минута до края на мача, когато Нуркич постави солиден екран на Херо на дъгата за три точки от лявата страна на земята. Кирката беше сляпа и Хиро удари силно рамото на Нуркич и той падна на земята. Нуркич се опита да се претърколи в кофата след контакт, но падна в откритите крака на Херо, вероятно нарочно от страна на Херо. Нуркич изпревари препятствието, след което се затича през ключа. Хиро се изправи, преследва и бутна Нуркич отзад. Нуркич се завъртя, вързан от един от съотборниците си, и хвърли лявата си ръка в движение, подобно на удар, което се превърна в шамар с отворена ръка, правейки малък контакт с Hero. Играчите бяха изгонени, а Нуркич беше подкрепен от реферите.

След преглед на играта съдиите изгониха и двамата играчи. Блейзърс и Хийт ще изчакат информация за всякакви по-нататъшни последици от инцидента.

Блейзърс ще загубят мача със 115-109. Беше странна връзка. Гардът Кайл Лоури беше изгонен преди малко повече от минута през втората четвърт, като спечели втори технически фаул за хвърляне на топката към съдия, който не беше готов да я приеме.

По-долу има видео от инцидента Norkic-Hero.