Италия на Манчини победи България с 2: 0 – Новият индийски експрес

От АФП

София (България): Италия запази квалификационната си кампания за Световното първенство с победа с 2: 0 над България при второто си поредно поражение в София в неделя.

Андреа Пелоти получава първия гол от дузпата, докато Мануел Локатели вкарва първия си гол „Асури“ с оставащи осем минути.

Отборът на Роберто Манчини победи България с 3: 1 у дома при вълнуващата победа с 2: 0 над Северна Ирландия в Бирма в четвъртък.

Четирикратните световни шампиони пропуснаха финала през 2018 г., но под ръководството на Манчини, след перфектната си квалификационна кампания за Евро 2020, удължиха безпрепятствената си серия до 24 мача.

„Няма лесни мачове“, каза бившият треньор на Манчестър Сити.

„Особено срещу отбор като България, който идва зад топката и чака контраатака.

„Ясно е, че виждаме по -малко пространство и е трудно да се преодолее бариерата.

„Най -важното нещо за спечелване е да покажете последователност на отбора. Всички отбори са уморени по това време на сезона.“

Италия защити нападателя Доминико Ферари и Франческо Капудо без защитника Джорджо Чилини, шест промени от страната, която победи Северна Ирландия.

Нападателят на Торино Белоти Ювентус Федерико Чеза се присъедини отпред, докато играчите на полузащитата на Интер Милан Николо Барела и Стефано Сенсей се завърнаха след избухването на коронавируса от тяхна страна.

Въпреки че Италия първоначално доминираше на полуфинала на Световното първенство през 1994 г. срещу страната си победител, зрителите бяха задържани от българите.

Домакините на Джейсън Педро отбелязаха три гола в първите 13 минути срещу Швейцария в четвъртък, но бяха тежки срещу Италия.

И Чеза, и Пелоти не успяха да комбинират кръстовете на Леонардо Спинасола и Алесандро Флоренция.

READ  Анти-ЕС партия нападна български журналист от EURACTIV – EURACTIV.com

Но повратната точка дойде, когато Пелоти премина под предизвикателство на Даниел Тимов, за да свърже топката с Лоренцо Инсане.

„Това беше важен гол, защото открихме труден мач“, каза той, вкарвайки 11 -ия си гол в 32 международни.

„Ние тренирахме някои дузпи преди мача, защото нашият специалист Джорджино не игра.“

„Тръпка“

Стефано Сенсей бе отхвърлен от хандбала след 57 минути в България.

Пелоти пропусна шанс в средата на второто полувреме, като уцели греда и изпрати отскока.

Локател пристигна при Стефано Сенсей 68 минути по-късно, като замени Сиро Имобиле Белоти и Федерико Бернардечи за последния четвърт час за Чеза.

Insine търкаля Locatelle в рамките на осем минути.

„Първият ми гол за Италия беше невероятен, настръхнах повече“, каза 23-годишният халф на Сасуоло.

„Това е неописуемо. Играя футбол за този вид емоция и винаги ще го нося със себе си.“

Италия спечели първия опит на седмия в България.

Следвайки стъпките на бившите треньори, спечелили Световната купа Марчело Липи (25) и Виторио Посо (30), Манчини удължи поредния си мач с Италия на 24 поредни мача.

Италия играе с Литва следващата сряда във Вилнюс. Те излязоха за първи път през септември срещу основния си съперник – Швейцария.

България, която не се класира за Световното първенство от 1998 г., пътува за Северна Ирландия следващата седмица.