Италия направи равенство 1:1 с България, но изравни рекорда

ФЛОРЕНЦИЯ, Италия (AP) – Новокоронираният европейски шампион Италия претърпя разочароващо равенство 1-1 срещу България в четвъртък и загуби идеалния си старт в квалификационния кръг за Световното първенство, макар и с дългогодишен рекорд.

В края на първото полувреме Атанас Еливе отмени откриването на Федерико Чеза за Италия. Това беше първият гол за Италия в квалификация за Световно първенство, където спечелиха първите си три мача.

Жребият на стадион Artemio Franஞ்ச във Флоренция изравни непобедения рекорд на Италия от 35 мача за Испания между 2007 и 2009 г.

„Трябваше да сме по-медицински. Създадохме много възможности“, каза селекционерът на Италия Роберто Манчини.

„Те се защитаваха добре, ние направихме каквото можахме. Те удариха в контраатака и това е футбол.

Италия има четири точки пред Швейцария, която има два мача по-малко от първото място в група C.

Азури ще играят с Швейцария в Базел в неделя и след това се завръщат в Италия три дни по-късно, за да се изправят срещу Литва на Реджо Емилия.

„Ще било по-добре, ако бяхме спечелили, но неделята очевидно е важен мач и трябва да го спечелим“, каза Манчини.

Литва е последна в групата с нула точки и загуби с 4:1 от Северна Ирландия в четвъртък.

За Северна Ирландия отбелязаха Даниел Балард, Конър Уошингтън, Шайн Лавъри и Беди Макнейр, който се класира на трето място извън България.

Селекционерът на Италия Роберто Манчини изтегли всички класирали се играчи от своя отбор, спечелил Европейско първенство за три квалификации за Световно първенство и девет играчи в стартовия състав срещу България, за да започне финала на Евро 2020 срещу Англия през юли.

READ  ЕБВР и Банка ДСК укрепват конкурентоспособността на компаниите в България

Азури доминираше от началото в 16-ата минута, когато Чиро изигра едно-две с Имобил, стреляйки в долния десен ъгъл.

Италия изглеждаше в пълен контрол и България имаше няколко шанса да удължи присъствието си, преди да изравни пет минути на полувремето срещу хода на играта. Грил Деспотов избухна вляво, преди Еливе да изпрати нисък пас, за да помете Джанлуиджи Донарума.

Асури веднага се върна на фронта, но вратарят на България Хорхе Хорхе Лоренцо отрече ининга.

След като Ювентус отдели малко място за стреля на крилото, Георгиев удвои преднината при ново отлично спасяване в 62-ата минута.