Ирландия спечели два медала, но много противоречия в България заради отказа на съдиите на Майкъл Уолш

Престижната Strongja, проведена в България, със сигурност ще донесе у дома двама ирландски боксьори от няколко турнира в страната с медали.

Олимпиецът Брендън Ъруин – единственият ирландски боксьор, който някога се е класирал за игрите в Токио – и европейският шампион в средна категория Йоф О’Рурк ще се класират за полуфиналите утре. В най-лошия случай им се гарантират бронзови медали.

В четвъртфиналите в дивизия в муха, Ирвин подчерта своя клас, побеждавайки Башким Безоку от Косово с 5: 0. Междувременно О’Рурк изпрати турнина Сеннур Демир с мнозинство 4-1.

Но в полутежка категория Майкъл Уолш претърпя 3-2 четвъртфинално поражение от рускинята Карина Цабакова, въпреки че повечето зрители вярваха, че боецът от Белфаст е направил достатъчно, за да вземе решението.

Ирландските жени боксьори имат дълга история, когато не успяват да получат присъда в близък бой на българска земя, когато се изправят срещу опоненти от Източна Европа или Русия.

В сряда се смяташе, че бившият световен шампион Кели Харингтън е загубила с 4: 1 от рускиня на финала, докато Кейти Тейлър се смята, че е загубила от местната любимка Деница Елисева в мача на Стронджа в разгара на аматьорската си кариера. 2011 г.