Интер Маями 0-0 Нашвил (30 август 2023 г.) Анализ на играта

И накрая, Лионел Меси имаше лоша вечер – по неговите стандарти – когато Интер Маями завърши наравно 0-0 с Нешвил на стадион DRV PNK в сряда вечер.

Аржентинската звезда изигра девет мача за Маями, откакто се присъедини към Мейджър Лийг Сокър през юли, и всичките девет мача доведоха до победи – шест от сериите и три чрез дузпи в мачовете за Купата на Лигата, Откритото първенство на САЩ и МЛС.

Предавайте по ESPN+: LaLiga, Bundesliga, More (САЩ)

Но в сряда магическата лява обувка на Меси не успя да отбележи решаващ гол, след като откри мрежата 11 пъти в първите си девет мача, а Маями загуби точки в дългото си търсене да достигне до плейофите на MLS.

Това беше първият път, в който Маями завърши без резултат от пристигането на Меси.

Меси започна мача в сряда заедно с бившия си съотборник в Барселона Серхио Бускетс, след като двамата влязоха в предишния мач на Маями срещу Ню Йорк Ред Булс в 60-ата минута.

Лионел Меси удря топката в мача на Интер Маями срещу Нешвил.

Маями нямаше никакви удари към вратата през първите 60 минути, докато отборът се бореше да пробие защитата на седмия в класирането Нешвил.

Меси опита пряк свободен удар в 60-ата минута, след като фаулира Дакс Маккарти от Нешвил, но ударът в долния ляв ъгъл бе блокиран от Елиът Панико.

Феновете на Интер Маями обаче извадиха телефоните си, за да вкарат свободния удар, само в случай че седемкратният носител на Златната топка вкара друг гол, подобен на този, който отбеляза при дебюта си – когато вкара в 94-ата минута, за да даде на Маями победата. Победа над мексиканския клуб Круз Азул в мача на откриването на Купата на лигата.

READ  Монти Уилямс казва, че „отчаянието трябва да е налице“ за Финикс Сънс да затвори Лос Анджелис Клипърс в „Игра шест“

След това голът на Нешвил Хани Мохтар бе отсъден от засада в 69-ата минута.

Меси получи нов шанс в 83-ата минута, но ударът се отби в стената на защитниците.

Двата тима се срещнаха преди 10 дни във финала за Купата на лигата. Меси вкара в началото на редовното време и реализира първия удар от дузпи, а Маями спечели след 11 кръга дузпи за първата си титла.

Играчите на Меси и Интер Маями, заедно със съсобственика Хорхе Мас, излязоха на терена в сряда с Купата на лигата за първи път пред своите фенове.

С това равенство Маями вдигна резултата си до 22 точки с десет оставащи мача, 10 точки зад последното място, което Чикаго Файър заема в момента. Меси и неговите колеги ще пътуват до BMO Stadium този уикенд, за да изиграят мач срещу действащия шампион на MLS Cup, Los Angeles FC, в неделя.

В тази история е използвана информация от Associated Press.