Зверев победи Сенер в Монте Карло Класик, за да стигне до полуфинал

Монако – Александър Зверев победи Яник Сенер с 5-7, 6-3, 7-6 (5) на Монте Карло Мастърс Класик, за да достигне до полуфиналите на откриването на сезона на клей в петък.

Синър преодоля ранен пробив, за да спечели първия сет, а Зверев върна услугата във втория. Зверев отговори на два пъти от пробив в третия сет и трябваше да принуди четвъртфиналиста да прекъсне равенството.

В мач с 10 брейка половината от точките за пробив отидоха срещу сервис, а Зверев най-накрая спечели над три часа по-късно, когато Сенер отбеляза.

Вторият поставен Зверев ще се срещне със защитаващия титлата Стефанос Циципас на полуфиналите в събота.

Циципас победи Диего Шварцман с 6-2, 6-7 (3), 6-4. Петият грък спечели забавлението през първия сет, но пропиля преднина с 5-2 във втория. Той трябваше да се върне от 4-0 при решаващия резултат, за да завърши мача за по-малко от три часа.

„Мисля, че го оставям“, каза Циципас за пропуснатата възможност да спечелят последователни сетове.

„Имаше момент в мача, в който почувствах, че това, което се опитвах да направя на корта, не работи наистина. Исках да остана на корта възможно най-дълго. Отпуснах се малко и се фокусирах върху удар след изстрел … Получи се много добре.”

Испанецът Алехандро Давидович Фокина победи своя колега Новак Джокович и американеца Тейлър Фриц с 2-6, 6-4, 6-3. 10-ият поставен Давидович Фокина избухна с 3-3 в решаващия сет, за да изравни първия си полуфинал от турнира Мастърс с Григор Димитров от България.

„Наслаждавам се на всяка една точка“, каза Давидович Фокина. „Останах фокусиран и вярвах в себе си.“

READ  Пелодид води 15-членния национален отбор на Украйна в Европейското първенство по джудо

Димитров победи поляка Хуберт Хуркач с 6-4, 3-6, 7-6 (2). Непоставеният българин загуби две мачболи в решаващия, преди да ги вземе в тайбрека.

„Не исках да се фокусирам толкова много върху това дали ще спечеля или загубя, защото това не винаги е най-доброто нещо“, каза Димитров. „Можех да видя доста пукнатини в начина, по който той атакуваше топката, особено в тайбрека.“