Зверев победи Алкарас в първия мач на финалите на ATP

Александър Зверев започна победоносно кампанията си във финалния турнир по тенис за мъже днес, понеделник, след като се завърна след сет, за да победи Карлос Алкарас с 6-7 (3/7), 6-3, 6-4.

Руснакът Зверев, двукратен победител в турнира, направи силно представяне, за да победи световния номер две Алкараз, който не беше в най-добрата си форма след завръщането си от контузия в края на миналия месец.

Шампионът от Уимбълдън Алкарас страда от проблеми с долната част на гърба и левия крак, което го извади от игра след Мастърса в Шанхай в началото на октомври.

След това той беше елиминиран в началото на Мастърса в Париж от руския квалификант Роман Савиолин и отстранен в края на тежка битка с германския гигант Зверев, поставен под номер седем в Торино.

Зверев се изправя пред тежка конкуренция на твърдите кортове на Бала Алпитур и използва максимално ръста и силата си, за да победи Алкараз и да заеме първото място в червената група.

26-годишният удари 16 аса и веднъж проби подаването си по време на вълнуваща победа, в която отбеляза повече уинъри и направи много по-малко непредизвикани грешки от Алкарас.

„Срещу Карлос аз не съм човек, който ще печели много удари от основната линия, така че знаех, че трябва да сервирам добре, да удрям много аса и знаех, че трябва да правя много първи сервиси,“ „В крайна сметка се изплати“, каза Зверев.

Алкараз взе първия сет след пробив на Лав в шести гейм, за да изравни резултата до 3-3 и поведе в следващия гейм, след като спаси три точки за пробив.

READ  Български евродепутат заподозрян във връзки с руски служби - Novinite.com

След това сетът стигна до тайбрек, когато Зверев спаси три сетбола на сервис в игра 12, но представянето на Алкарас блесна, когато тя взе сет, който продължи повече от час.

Но Зверев се възстанови и спечели три последователни игри, за да постигне директна победа във втория сет, след като Алкарас се издигна благодарение на сервиса на опонента си.

Зверев продължи пътя си към спечелването на титли и постигна победа в отличителен стил чрез два мощни сервиса, с които Алкараз – който беше с предимство – просто не можеше да се справи.

Преди победата на Зверев, Новак Джокович получи трофея, защото завърши сезона като номер 1 в световната ранглиста, позиция, която спечели след вълнуващата си победа в откриването на Зелената група с Холгер Рьон в неделя вечерта, мач, който продължи повече от три часа.

Джокович е фаворитът да спечели седмата си финална титла, което би го поставило малко извън титлата като рекорден победител, един пред своя велик и стар съперник, пенсионирания Роджър Федерер.

„Да спечелиш турнири от Големия шлем и да бъдеш номер едно в света вероятно е върхът на този спорт“, каза Джокович на корта.

„Беше много дълга година за всички играчи и да мога да стоя тук е благословия.“

По-късно в понеделник Даниил Медведев, шампионът от 2020 г., ще се изправи срещу сънародника си Андрей Рубльов в другия мач от червената група днес.