Звездата на Timberwolves Антъни Едуардс хвърля тазгодишното нелепо забиване на годината на Джон Колинс при победа над Джаз

Тази година наградата за забивки отиде при Антъни Едуардс.

Звездата на Минесота Тимбъруулвс направи абсолютно нелепо забивка във второто полувреме на победата им със 114-104 над Юта Джаз в Делта Сентър в понеделник вечер. Едуардс се изправи при бързо прекъсване и не трепна, докато поставяше Джаз нападателя Джон Колинс на плаката.

Гледайте само:

Всъщност Едуардс хвърли забивката толкова силно, че изглеждаше, че е наранил пръста си в процеса. Едуардс направи фаул в играта и остана в играта.

Докато самата игра беше страхотна, снимките, направени от забивката, бяха малко по-добри от видеоклиповете.

„Ще кажа на децата си „Успях. Това е моят асистент“, каза Никейл Александър-Уокър. Чрез Крис Хейн от Minneapolis Star Tribune. „Наистина мога да кажа: „О, щях да го застрелям, но го отказах.“ „… Това, което направи, братко, ме поддържаше. „Бях ядосан през останалата част от играта.“

Едуардс каза, че това без съмнение е най-добрата забивка в кариерата му.

Антъни Едуардс хвърли това, което лесно можеше да бъде забивката на годината в понеделник вечер. (AP/Рик Баумър)

Колинс беше изключен от играта по-късно през четвъртата четвърт поради потапяне, за да бъде оценен за сътресение. Според Атлет Шамс ЧаранияТой беше диагностициран с контузия на главата, но избегна комоцио.

Едуардс влезе в понеделник със средни 26,5 точки, 5,4 борби и пет асистенции на мач този сезон, негов четвърти в лигата. Бившият избран номер 1 спечели второто си поредно одобрение за All Star този сезон, като се съгласи на петгодишно удължаване на $260 милиона с Timberwolves миналото лято.

READ  Джан Шуай: Тенисистът се оттегля в сълзи, след като съперник изтрива оспорвания знак на корта

Въпреки че изпаднаха в дупка от 16 точки в края на първата четвърт, Timberwolves си пробиха път обратно в играта и след това взеха преднина от 12-1 в средата на четвъртата четвърт. Оттам те удържаха победата с 10 точки.

Колин Секстън поведе Джаз с 24 точки от пейката при загубата. Лаури Марканен добави 22 точки и 12 борби, а Кейонте Джордж завърши с 15 точки и 8 асистенции. Джазът, който сега загуби две поредни загуби от Тимбъруулвс и осем от последните си 10, държат рекорд от едва 29-39.

Едуардс поведе Timberwolves с 32 точки, седем асистенции и седем борби, докато стреля 13 от 23 от игра. Наз Рийд добави 17 точки, а Никейл Александър-Уокър добави 13 точки от пейката. Timberwolves имат поредица от три победи и ще се завърнат у дома, за да започнат домакинство от четири мача срещу Denver Nuggets във вторник вечер.