Завръщането на Серина Уилямс на Уимбълдън завършва с драматично поражение от Хармъни Тан

Наблюдавана от семейството си на трибуните, Уилямс загуби тежък първи сет, преди да се изравни във втория мач на централния корт, мястото на седем от нейните 23 титли от Големия шлем.

Тя беше разделена в третия сет, но Тан показа своята издръжливост, като се бори и взе вълнуващ финален сет в напрегнат пробив в равенството.

„Когато видях равенството, наистина се уплаших“, каза Тан след мача. „Това е Серина Уилямс – тя е легенда. Аз си казах: „О, Боже, как мога да играя?“ „И ако мога да спечеля един или два мача, това е наистина добре за мен.“

Тя направи повече от това удобно в първия си Уимбълдън и деветия мач от Големия шлем.

Импулсът се измести между играчите в хода на тричасовия и 10-минутен мач – първо в полза на Тан, докато тя се завъртя през първия сет, след това към Уилямс, когато тя напредна във втория.

Изглеждаше така, сякаш 40-годишната Уилямс, която играе първия си мач на сингъл след Уимбълдън миналата година, ще спечели решаващото, докато сервираше за победа.

Но запомнящото се завръщане нямаше да бъде. Тан се върна за пробив при 5-5 и въпреки че не успя да превърне мачбола при 6-5, тя не направи грешка, когато имаше втори шанс в тайбрека.

„За първи път на Уимбълдън – страхотно е. Просто страхотно“, каза тя, мъчейки се да намери думите, с които да улови чувствата си.

Уилямс изигра първия си състезателен мач от близо година в Ийстбърн миналата седмица и си партнира с Анас Джабър в турнира по двойки. Двойката стигна до полуфиналите, но трябваше да се оттегли, след като Джабер контузи коляното си.