Завръщането в третия период води до победа с дузпи над Вашингтон – NBC Sports Philadelphia

Връщайки се у дома след продуктивно пътуване с три мача, Флайърс спечелиха победа с 4-3 при дузпи в четвъртък вечер над Кепитълс.

Шон Кутурие и Боби Бринк отбелязват в състезанието по умения в Wells Fargo Center.

Бринк ловко маневрира около Чарли Линдгрен, докато вратарят на Вашингтон се опитваше да прекъсне движението му. Крилото новобранец каза, че Самюел Ерсон често му прави това на тренировки.

„Казах му, че е научил потрепването на вратаря“, каза през смях вратарят на Флайърс. „Той знае, че това е, което правя. Приемам част от заслугите за това.“

След като събраха пет от възможните шест точки в гостуването, Флайърс подобриха до 3-0 в дузпите.

Флайърс (16-10-3) имат поне точка в осем от последните си девет мача (6-1-2). Шест от последните им девет мача са извън регламента.

Откакто загуби от преди това без победа Sharks, отборът на John Tortorella е 11-3-2. 24-те точки на Флайърс са най-много в НХЛ през този период (10 ноември до днес).

„Аз съм в лигата от 13 години и това е една от, ако не и най-специалните групи, в които съм участвал,“ каза Кам Аткинсън.

Бринк, Джоел Фараби и Оуен Типет вкараха за Флайърс в регулацията в четвъртък вечер.

При оставащи по-малко от три минути Типет отправи удар от далечна дистанция, за да изравни резултата 3-3.

По-рано през третия период Фараби изравни мача с Флайърс, 2-2. Всичките 11 гола на Фараби бяха изравнени, изравнявайки го с Травис Конечни за водачеството на отбора.

„Целта беше голяма по това време. Той се измъкваше“, каза Торторела. „Той губи време на леда, когато го нямам в силовата игра, нямам го в дузпата и се опитах да го накарам на леда повече 5 на 5 тази вечер. Сигурен съм, че той иска да бъде такъв.“ „В един от онези специални отбори, но той си държеше устата затворена и просто играеше.“

READ  Детройт Тигърс 1 - Един удар от Кливланд Тристън Макензи при загуба 11-0

Фараби каза, че е разочарован от първите си две сесии в четвъртък вечер. Аткинсън, неговият колега, го помоли да се придържа към него.

„Той буквално каза нека контролираме това, което можем да контролираме и ние излязохме там и вкарахме гол“, каза Фараби. „Чувствам се така, сякаш миналата година прекарах много време в самосъжаление и желание нещата да вървят по един начин. Тази година чувствам, че знам точно какво очаква Тортс и какво има нужда от мен.“ Аз съм играч. „Наистина се опитвам да излизам всяка вечер и давам всичко, което мога за отбора.“

Морган Фрост направи две асистенции.

Бринк даде преднина на Флайърс с 1-0 в средната строфа, но Конър Макмайкъл спаси за Вашингтон само 46 секунди по-късно.

Четвъртък вечерта отбеляза първия от трите мача на Флайърс с Кепитълс (14-8-4).

Флайърс удължиха поредицата си от точки до седем мача с победа с дузпи над Столиците в четвъртък вечер.

• Флайърс играха без Картър Харт, който пропусна мача поради заболяване.

В резултат на това Ерсон стартира за втори пореден път и записа 27 спасявания. Ти Джей Оши вкара при дузпата, но Ерсон довърши работата.

24-годишният футболист изключи Алекс Овечкин в продълженията.

„Той просто продължава да се подобрява“, каза Торторела. „Направихме няколко важни спасявания в решаващи моменти за нас. Нашият резултат беше добър. Той ни даде шанс всяка вечер за дълго време тук.“

Дилън Строум стигна до Ерсон в третия период, за да изравни резултата 2-2 при 10:55 до края на мача. Ерсон се подготвяше за удар на Алекси Протас. Протас обаче счупи щеката си по време на удара, пращайки шайбата право към Строме на прага.

READ  Видео на Том Брейди Drew Bryce Ribs в чест по време на Saints Gala: „Никога не се връщай“

Ерсон направи отлично спасяване на бившия скакач Николас Оби Купил, за да запази мача 1-1 при 8:06 преди края на втория период.

Но силовата игра на Вашингтон дойде около три минути и половина по-късно, когато Том Уилсън даде преднина на Столичани с 2-1 във втората пауза.

Феликс Сандстром от филиала на AHL Lehigh Valley беше повикан при извънредни обстоятелства, за да подкрепи Ерсон.

Луи Белпедио е даден под наем на Фантомс. 27-годишният защитник поиска освобождаване преди девет дни, но остана в големия клуб за три мача.

Линдгрен спря 29 от 32-те удара на флайърс.

Джон Торторела говори пред медиите след победата на неговия отбор с 4-3 при дузпи над Столичаните.

• Силната игра на Flyers е 0-за-5.

Макмайкъл беше повикан за много спорна дузпа, която даде преднина на Флайърс 5 на 3 за 45 секунди в края на втория период и в началото на третия.

Но самолетите излязоха празни. Те са 10-към-92 в силовата игра този сезон. Убиецът от дузпи има само три гола със седем.

• Флайърс оставиха Овечкин без гол.

Бъдещият член на Залата на славата е втори в списъка с голове за всички времена на НХЛ с 827, зад 894 на Уейн Грецки.

„Мисля, че той е най-добрият голмайстор в историята“, каза бившият съотборник на Овечкин, Гарнет Хатауей, преди мача. „Има нещо повече от всичко друго. Той ще подава удари, така че можете да се опитате да блокирате колкото можете повече от тях, но трябва да разчитате много на вратаря си.“

Кепитълс не са същата офанзива от минали години. Те дойдоха с третия най-малко голове на мач в НХЛ (2,48) и финалната пауърплей игра (8,2 процента).

READ  Циципас е щастлив да остане "смирен" преди финала Лион срещу Нури

Но те са стегнат отбор и нямат нищо против близки мачове.

„Вашингтон игра добре, те проследиха добре мача“, каза Торторела. „Това е някак различен отбор в момента. Това не е високопоставен отбор. Те имат трима играчи в тази неутрална зона, за да преминат и беше трудно да се премине оттам.“

• Марк Стал се присъедини към състава в полза на Игор Замула и спечели първата си точка като Флаер, когато асистира на Бринк за гола.

• Флайърс трябва да тренират петък по обяд ET във Voorhees, Ню Джърси, преди да бъдат домакини на Red Wings в събота (7 pm ET/NBCSP).