Женска мартенска лудост 2024: Финалната четворка е пренаредена

Сблъсъкът между Пейдж Бюкерс и Джу Джу Уоткинс оправда шума. Реваншът между LSU и Айова го подмина. Южна Каролина остана непобедена. NC State направи още един проблем.

Сега Финалната четворка е настроена с много сюжетни линии.

Кейтлин Кларк ще се опита да добави към вече силното си наследство, като се опита да донесе първата национална титла на щата Айова, след като загуби само един мач преди сезон.

След като пропусна целия минал сезон, Бюкърс се завръща във Финалната четворка за трети път, опитвайки се да довърши работата, която не успя да свърши през 2021 и 2022 г. UConn не е печелил титлата от 2016 г.

Южна Каролина няма звезда от нивото на Кларк или Бюкерс. Gamecocks са по-колегиални – и може да няма по-добър отбор във всички спортове. След като постави безупречен рекорд във Финалната четворка преди година, само за да види как всичко свършва срещу Clark and the Hokies на националния полуфинал, Южна Каролина ще има още едно бягане, за да завърши перфектен сезон.

NC State беше отборът, който не трябваше да присъства тук, но Wolfpack вероятно имаше по-лесното пътуване. Те току-що бяха победили поставените под номер 1 и номер 2 с двуцифрен резултат, за да стигнат до втората финална четворка в програмата.

Следващите няколко дни ще съдържат много знания за тези истории и много други, но ето първия ви поглед към Финалната четворка.

Той играе

1:36

Непобедената Южна Каролина напредва към Финалната четворка

Теса Джонсън отбеляза 15 точки, а Камила Кардосо добави 12 точки, като Gamecocks се класираха за Финалната четворка за четвърти пореден път, побеждавайки Орегон Стейт със 70-58.

Семе №1

Южна Каролина Gamecocks
Оригинално семе: Общо номер 1 (регион 1 в Олбъни)
Резултати от турнира на NCAA: победи 16-семена Presbyterian 91-39; победи 8-ата Северна Каролина с 88-41; Победен номер 4 Индиана 79-75; Той победи номер 3 Oregon State със 70-58

Gamecocks все още са на първо място като цяло въпреки напрегнатите моменти, които имаха и в двете регионални игри. Непобедимото си е непобедимо. След победата им с 29 точки над Нотр Дам в откриването на сезона в Париж, те са смятани за най-добрите в страната и твърдят това на всяка крачка – тясна конкуренция с Тенеси в Шампионата на SEC и издухани води до Индиана Стейт и Орегон състояние. Все пак Олбъни. Треньорът Дон Стейли и Южна Каролина остават фаворити за спечелването на трета национална титла.

READ  Бабар Азам подава оставка като капитан на Пакистан във всички формати

Южна Каролина никога не изоставаше срещу Хузиърс или Бийвърс. Но притесненията относно способността на Gamecocks да затворят се появиха отново, когато преднината от 22 точки пред Индиана беше намалена на две през четвъртата четвърт и преднината от 14 точки намаля до четири в последния период срещу Орегон Стейт. И в двата случая Южна Каролина направи голяма игра – тройка на Рейвън Джонсън срещу Хузиърс и игра с 3 точки на първокурсника Теса Джонсън срещу Бийвърс – за да попречи на двата мача да се приближи и да тласне Южна Каролина към победата. Отборът на Стейли вече показа способността да преодолява съперниците И Направете ключова игра в критичното време. И Gamecocks не трябва да разчитат на един човек, за да направят това. Те имаха четирима различни голмайстори във всеки мач в турнира, като девет играчи отбелязаха гол във всеки от последните три мача.

следващият: Три семена NC State (петък, 19:00 ET, ESPN)

Айова Хокийс
Оригинално семе: № 1 (район 2 в Олбъни)
Резултати от турнира на NCAA: победен Светия кръст 91-65; Победи Западна Вирджиния с 64-54. победи номер 5 Колорадо с 89-68; Победи 3-семена LSU 94-87

Само непобеден отбор държи Hawkeyes от върха на списъка. Clark и Hawkeyes бяха много добри в побеждаването на Колорадо и LSU в регионалните шампионати. Кларк отбеляза средно 30 точки в двата мача, включително представяне от 41 точки срещу Тигрите в реванша в понеделник от миналогодишния мач за националния шампионат.

91,5 точки на мач на Айова Стейт дойдоха в Олбъни срещу двойка от топ 20 защити. Деветте тройки на Кларк изравниха рекорда за най-много в игра на турнир на NCAA, но по пътя тя също стана лидер за всички времена в турнира по асистенции. 12 точки срещу Тигрите от Кейт Мартин (21 точки в понеделник за 13,1 PPG за сезона) и Сидни Афолтър (16 точки за 8,3 PPG за сезона) й помогнаха да постигне доста над техните средни стойности за сезона.

Не е изненада, че престъплението на щата Айова носи. Но с Кларк, който води атаката, Hawkeyes не са просто добра атака; Те са специални. Те водят в страната по точки на мач, точки на опит за отбелязване на гол, процент на голове за две точки, процент на ефективен гол от игра и асистенции на мач. Повечето от това означава, че Hawkeyes не са просто плодовити. Те са ефективни.

READ  Джайънтс уволни старши треньора Майк Врабел след шест сезона

Айова Стейт беше победен на дъските от LSU (54-36), но стрелбата от три точки на Кларк (9-за-20 срещу Тигрите) може да компенсира това. Южна Каролина е единственият отбор, останал в потенциалния път на Айова към възстановяване в елита – и Hawkeyes надминаха Gamecocks на националния полуфинал миналата година.

Трябва да се отдаде известна заслуга на Лиза Блъдър и нейните корекции на полувремето. Hawkeyes бяха с -19 през третата четвърт по време на регионалните игри.

следващият: 3-семена UConn (петък, 21:30 ч. ET ESPN)

Той играе

2:23

UConn достига своя рекорд за франчайз 23-ти финал на четворката след 28-те точки на Bueckers вечер

Пейдж Бюкерс отбеляза 28 точки с 10 борби и 6 асистенции, като UConn изпревари USC за 24-то място във Финалната четворка.

Юкон Хъски
Оригинално семе: № 3 (район 3 в Портланд)
Резултати от турнира на NCAA: Победи 14-семения Джаксън Стейт с 86-64; победен № 6 Сиракуза 72-64; победи седмия поставен Дюк 53-45; Победи топ поставения USC 80-73

Geno Auriemma изгради програмата UConn от нулата. Той спечели 11 национални първенства. Той има пет непобедени сезона. Но това може да е най-добрата му треньорска работа досега. UConn загуби петима играчи поради контузия този сезон и всеки един от тях можеше да играе голяма роля в този отбор.

Хъскитата използват ротация от шест души от началото на януари. Трима от тези шестима са първокурсници. Bueckers, Nika Muhl и Aaliyah Edwards играха по 40 минути в регионалната финална победа над USC. Бюкърс не е напускал терена от три мача. Auriemma и неговият екип помогнаха на този отбор да се ориентира през всичко това, за да достигне до 23-ия Final Four на програмата.

Ако Clark е играч номер 1 в турнира, Bueckers са 1A. Огромните цифри не са фрапиращи, но проработи по всякакъв начин. Нейните 28 точки, 10 борби и 6 асистенции дойдоха, докато беше помолена да пази Уоткинс през голяма част от мача. Bueckers има три дабъл-дабъла в четири турнирни мача и 51,1% стрелба от игра.

READ  Ботас предупреждава Mercedes за необходимостта да се поучи от "голямата грешка" в спирането, което накара Монако да се оттегли

Според HerHoopStats.com тя беше най-ефективният играч на минута и имаше най-много победи в защита от началото на March Madness. С това, което прави в двата края на корта, подскачайки на 5 фута 11 като нападател на WNBA, Бюкърс може просто да вземе короната като най-добрата играчка в турнира.

следващият: 1-семена Айова (неделя, 21:30 ET, ESPN)

Той играе

1:43

NC State кара горещо първо полувреме до място във Финалната четворка

Петте тройки от първото полувреме на Азиаха Джеймс извеждат Wolfpack до второто им място във Финалната четворка в историята на училището.

NC State Wolfpack
Оригинално семе: № 3 (район 4 в Портланд)
Резултати от турнира на NCAA: Чатануга победи 14-семена с 64-45; Победи шестия поставен Тенеси със 79-72. Победи втория поставен Станфорд със 77-67. Тексас победи първия поставен със 76-66

Raleigh сега е във фокуса на света на баскетбола с малко вероятното място на Wolfpack във Финалната четворка, първото в програмата след единственото й появяване през 1998 г. и малко вероятното пътуване на 11-ия поставен мъжки отбор до последния уикенд на сезона.

Жените влязоха в турнира на NCAA с неумело нарушение. Wolfpack отбеляза средно 58,0 PPG в трите игри, водещи до March Madness. В последните си три мача от турнира на NCAA, Wolfpack отбелязаха 77,3 PPG. Това дойде срещу 34-та (Тенеси), 8-ма (Станфорд) и 3-та (Тексас) защита в страната, според HerHoopStats.com. Какъвто и ключ да натисна Уес Мур, той работеше. Само следващият опонент, Южна Каролина, постигна средно повече от втория кръг в регионалните турнири. Голямата причина за смяната? Исая Джеймс. Нейната стрелба (7-за-9 за тройки) беше основната причина за разочарованието на Longhorns. Тя има средно 24,3 PPG в турнира на NCAA, след като постигна 15,8 PPG през сезона.

NC State е третият поставен под номер 3 или по-нисък, който достига финалната четворка от 2017 г. насам, присъединявайки се към LSU и Аризона. Да, тигрите спечелиха титлата миналата година като трети поставени. Но представянето на Wolfpack тази година беше може би още по-впечатляващо. Те трябваше да победят по-високо поставен противник във всеки кръг, надминавайки номер 6 Тенеси, номер 2 Станфорд и номер 1 Тексас. По време на миналогодишния турнир LSU победи номер 2 Юта и номер 9 Маями на Regionals, докато Аризона се изправи срещу номер 2 Тексас A&M и номер 4 Индиана по пътя към Финалната четворка.

следващият: 1-семена Южна Каролина (неделя, 19:00 ET, ESPN)