Донован Мичъл отбелязва 37 точки, за да доведе Юта Джаз до победа в мач 2, казва, че е „добре“ след късна контузия на глезена

Джаз звезда от Юта نجمة Донован Мичъл Той избледня от болка на Vivient Arena 12 секунди преди втората игра в четвъртък срещу Лос Анджелис Клипърс, като посегна към десния глезен, който се беше изкълчил преди няколко седмици.

Мичъл стана няколко секунди по-късно, изпълни свободните си хвърляния и завърши победата със 117-111, което даде преднина на Джаз с 2: 0 в полуфиналната серия на Западната конференция. Той се измъкна от земята след победата, но Мичъл настоя, че здравето му не е проблем, тъй като сериалът се насочи към Лос Анджелис.

„Наранявам и наранявам, но сега съм добре“, каза Мичъл след представянето си от 37 точки. „Влязох тук. Ако искате да се кандидатирам за вас, мога. Добре съм. Знаете ли, случва се … За щастие не беше лошо. Давай и се приготви за мач трети.“

Мичъл, който закъсня с драскотини в новия сезон за Юта с изкълчване на глезена, което го държеше встрани в последните 16 мача от редовния сезон, е една от най-доминиращите сили в плейофите до момента.

Джазът е с 6: 0 с Мичъл в стартовия състав през този сезон и той е средно 32,7 точки на мач, което го поставя в елитната компания на историята. Според статистиката на ESPN и проучванията на информацията единствените играчи, които имат по-висок резултат, докато печелят първите си шест мача след сезона, са Kobe Bryant през 2008 г. (34.3) и Леброн Джеймс през 2017 г. (34.2).

Мичъл беше особено плодотворен срещу Клипърс, средно 41,0 точки за 52,5% изстрела от земята, докато Джазът откри поредицата с две домакински победи въпреки отсъствието на колега от вратаря на All-Star. Майк Конли младши. (подколенни сухожилия).

READ  Маркъс Рашфорд „поема процедурите“ след пътуването до Белфаст и е на разположение за селекцията на Манчестър Юнайтед

„Той е напреднал много“, каза джаз пазителят Джордан Кларксън, шестият мъж на годината с 24 точки в 9 от 15 изстрела в игра 2. „Той беше истинска звезда, MVP калибър, човек от НБА. Това е неговата работа, това е, което той прави.“

След като отбеляза 32 от своите 45 точки през втората половина на Игра 1, Мичъл подпали Клипърс веднага след началната точка в четвъртък. Той имаше 10 точки през първите 3 минути, 14 секунди, тъй като Джазът накара Клипърс да плати за завръщането му в големия стартов състав чрез атака. Ивица Зубак в улавяне. Мичъл завърши полувремето с 27 точки.

След като усили преднината на Юта до 21 точки през третата четвърт, треньорът на Clippers Tyronn Lue намери начин да наруши ритъма на Мичъл, влизайки в зонална защита, която успокои джаза и позволи на Лос Анджелис да се завърне в играта.

„Мисля, че се чувствахме малко мудни, гледахме на Донован всеки път, за да направим пиеса“, каза нападателят на джаза. Джо Енгелс, който вкара 19 точки при 7 от 10 хвърляния.

Мичъл изигра поддържаща роля, тъй като джазът затвори клипърите, които се събраха, за да поведат след това. Реджи Джаксън Удари три пъти поред в средата на четвъртата четвърт. Енгелс превъзхожда по протежение на участъка, като изстрелва лъжичка за чаша, за да го свърже със следващото притежание и след това изпраща асистенции и удря кинжала 3 по време на 9-0.

„Не ми се струва, че трябва да влизам там и да правя всичко“, каза Мичъл. „Мисля, че това е заслуга за моите съотборници, заслуга за момчетата, които имаме в този отбор. Те могат да излязат там и да правят пиеси. … Не ми се струва, че трябва да влизам там, давай, правя всичко . Има моменти, в които трябва да го направя. „Това е просто част от моята работа, но за мен е страхотно да има група момчета, които ти вярват и ти вярват. Просто излез там и играй и се забавлявай.“

READ  Уест Хем 0 Арсенал 6: Зашеметяващо завръщане на Райс, 50-и гол на Сака и марка на Габриел