Доклад на ATP: Андрей Рубльов се разстрои в Москва | Спорт

Французинът Адриан Манарино победи поставения от първо място Андрей Рубльов с 5-7, 7-6 (4), 6-3 в четвъртък във втория кръг на VTP Cup за Кремъл в Москва.

Въпреки че изпрати 10 аса и спаси 8 от 12 точки за пробив, Рубльов се поклони на публиката в родния си град, докато Манарино спаси една гейм точка по време на победата си в тайбрека във втория сет и го задържа в третия.

Националът Рубльов, вторият поставен Аслан Карацев, се справи по-добре с победа с 6-4, 6-3 над беларуса Игор Герасимов.

Испанецът Педро Мартинес победи сръбския номер 4 Филип Крайнович с 6-3, 6-4. Българският губещ Рикардас Беранкис победи аржентинеца Федерико Кореа с 6-2, 6-1, а французинът Жил Симон победи американеца Макензи Макдоналд с 6-3, 6-2.

Унгарецът Мартон Восович победи четвъртия поставен в схемата Роберто Баутиста Агут и победи испанеца с 6-7 (5), 6-3, 6-1 в Антверпен, Белгия.

Фучович се възстанови от близката загуба при тайбрек в първия сет и в крайна сметка спечели 64% от мачовете срещу Баутиста Агут. Той направи седем аса и спечели 41 от 60 точки за първи сервис (68 процента).

Вторият аржентинец Диего Шварцман победи британеца Анди Мъри с 6-4 7-6 (6) два дни след като Мъри спечели маратона в първия кръг над американката Франсис Тиафо.

Но все още има двама американци живи в Антверпен, единият от които е Брандън Накашима, който победи швейцареца Анри Лаксонен със 7-6 (5), 6-7 (5), 6-3 в мач, продължил 2 часа и 24 минути. Седмият южноафриканец Лойд Харис също победи германеца Ян-Ленард Щруф с 6-2, 6-3.

READ  WNBA обяви графика за редовен сезон от 36 мача за 2022 г., най-дългият от 26 сезона