Джокович си отмъщава, като побеждава защитаващия титлата си Рон и достига до полуфиналите на Мастърса в Париж

Париж (AFP) – Новак Джокович отмъсти на защитаващия титлата си Холгер Рон, за да стигне до полуфиналите на Мастърса в Париж в петък след битка, продължила близо три часа.

Датчанинът победи Джокович на миналогодишния финал, но не успя да спечели този път. Джокович спечели четвъртфиналния мач със 7-5, 6-7 (3), 6-4.

Джокович, първият поставен и победител в Мастърс шампионата в Париж шест пъти, се класира за полуфиналите за девети път.

Рон спаси мачбол, когато изоставаше с 5-4 във втория сет и изигра отличен тайбрек, за да изравни мача с един сет, но Джокович повиши нивото си в решаващия сет и загуби само три точки на свой сервис.

Джокович си осигури сервис в началото на третия сет и след това игра агресивно, за да задържи Рон зад основната линия.

„Това беше мач, много подобен на миналогодишния финал, беше мач за всеки във всеки сет“, каза първият поставен Джокович.

„Изиграх лош тайбрек във втория сет, вероятно най-лошия за тази година. Но отново му трябва да му призная, че остана психически силен и играеше здраво. Имаме подобни мачове.