Джокович взима реванш, като побеждава защитаващия титлата си Рон и достига до полуфиналите на Мастърса в Париж

Новак Джокович отмъсти на защитаващия титлата си Холгер Рон, за да стигне до полуфиналите на Мастърс шампионата в Париж в петък след битка, продължила близо три часа.

Датчанинът победи Джокович на миналогодишния финал, но не успя да спечели този път. Джокович спечели четвъртфиналния мач със 7-5, 6-7 (3), 6-4.

Джокович, първият поставен и победител в Мастърс шампионата в Париж шест пъти, се класира за полуфиналите за девети път.

Рон спаси мачбол, когато изоставаше с 5-4 във втория сет и изигра отличен тайбрек, за да изравни мача с един сет, но Джокович повиши нивото си в решаващия сет и загуби само три точки на свой сервис.

Джокович си осигури сервис в началото на третия сет и след това игра агресивно, за да задържи Рон зад основната линия.

„Това беше мач, много подобен на миналогодишния финал, беше мач за всеки във всеки сет“, каза първият поставен Джокович.

„Изиграх лош тайбрек във втория сет, вероятно най-лошия за тази година. Но отново му трябва да му призная, че остана психически силен и игра здраво. Имаме подобни мачове. Движим се добре, защитаваме се добре, всички играчи.”

Джокович влезе в разгорещен спор със съдията Рено Лихтенщайн в края на втория сет заради предизвикателство с Рон, а някои фенове в Париж го освиркваха, след като датчанинът спечели тайбрека.

Резултатът удължи победната серия на Джокович до 16 мача. Той ще срещне петия поставен Андрей Рубльов за място на финала. Рубльов спечели убедителна победа над Алекс де Минаур с 4-6, 6-3, 6-1. Jannik Sinner се оттегли от турнира в знак на протест срещу графика.

READ  Ден 2 Париж Пърси ATP прогнози, включително Рон срещу Вавринка

По-рано Григор Димитров си осигури място на полуфиналите, като победи Хуберт Хуркач с 6-1, 4-6, 6-4, слагайки край на надеждите на своя съперник да се класира за финалите на ATP.

Въпреки че отбеляза 19 аса, поставеният под 11-о място Hurkacz изпусна сервис три пъти в четвъртфиналния мач. Той вече не може да завърши сред първите осем играчи за сезона.

32-годишният Димитров достигна за втори път в кариерата си полуфинал на турнира в зала.

Това е първият път от 2017 г. – годината, в която спечели финалите на ATP – Димитров да достигне 40 победи на ниво турнир в един сезон. Българинът ще има шанс да подобри този рекорд срещу седмия поставен Стефанос Циципас на полуфиналите.

Димитров се радва на добро представяне, след като достигна и до полуфиналите на Мастърса в Шанхай миналия месец.

„Тялото ми е в добра форма в момента, това е най-важното“, каза Димитров, който се възползва и от трите си възможности за пробив. „Главата ми е добре. Ако мога да играя така последователно през всеки мач, се поставям в позиция да се представям по-добре. Днес не беше по-различно.“

Hurkacz започна слабо, но се пребори, за да изравни играта в един сет, преди подаването му да бъде прекъснато в седмата игра на решаващия мач.

„Той (Хуркач) определено беше брилянтен със своя сервис“, каза Димитров. „Знаех какво да очаквам срещу него, но не бях сигурен дали ще получа почивка. Трябваше да остана много концентриран и всеки път, когато имах възможност да се включа в рали, трябваше да направя нещо. Няколко точки направиха голяма разлика днес.” “.

READ  Близнаци печелят ALDS Game 2 2023

Циципас без проблем победи Карен Хачанов с 6-3, 6-4, за да постигне своята победа 300 в кариерата си и да стигне до полуфиналите за трети пореден път. Циципас все още не е загубил сет в Париж тази седмица.