Джак Дрейпър се провали в опита си за титлата от ATP Tour след загуба на финала в София

Джак Дрейпър пропусна първата си титла от ATP Tour, тъй като загуби от Адриан Манарино на финала на Sofia Open.

21-годишният играч стана най-младият британски играч, достигнал до един от решаващите турнири в турнирите на ATP след Анди Мъри през 2009 г., но не успя да намери начин да надвие ветерана френски играч.

Манарино (35-годишен) беше в отлична форма и един пробив на сервис в решаващия сет беше достатъчен, за да осигури победа със 7-6 (6) 2-6 6-3 в българската столица.

Дрейпър загуби подаването си в първия гейм, но веднага отговори и нямаше какво да избират помежду си до първата точка на сервис, а резултатът беше 6-6 в тайбрека.

Джак Дрейпър на финала в София (Валентина Петрова/АП)

Силният английски играч намери перфектния отговор, като проби на подаването си в началото на втория сет и изглеждаше, че води преди третия сет.

Но Манарино започна да упражнява постоянен натиск върху подаването си и пробивът за преднина от 4-2 беше решаващият момент, тъй като Дрейпър не успя да реализира два шанса във финалната игра.

Това обаче беше отлична седмица за младия лондончанин, който има поредица от девет победи, след като вдигна титла от Tier 2 Challenger Tour миналата седмица в Бергамо.

Дрейпър следва да участва в четвъртфиналите на Купа Дейвис на Великобритания срещу Сърбия в Малага по-късно този месец, където би било огромна изненада, ако не бъде одобрен като втори бейзмен на сингъл.