Де Брюйн тласка Белгия към осминафинала на Евро 2020

Кевин Де Брюйн излезе от резервната скамейка, за да помогне за изравняването на Белгия и след това сам вкара победителя, докато победиха Дания с 2: 1, за да достигнат до финала в Евро 2020 в четвъртък.

Дания играеше на Barken Arena в Копенхаген, само на няколкостотин метра от мястото, където техният играч Кристиан Ериксен се възстановява в болница, след като получи инфаркт в предишния си мач с Финландия в събота.

Те играха с голяма сила, вдъхновени от попадението на Джоузеф Поулсен от втората минута в гневно първо полувреме, което направи света номер едно Белгия да изглежда на второ ниво.

Но Белгия спести времето си за изравняване, когато Де Бройне изпрати топката към Thorgan Hazard 10 минути през второто полувреме. Полузащитникът на Манчестър Сити, който взе участие през второто полувреме при завръщането си от наранявания на лицето, взети във финала на Шампионската лига, след това удари победителя 20 минути преди края.

Белгия се класира за плейофите с шест точки, докато Дания, която има нула, трябва да победи Русия в последния си мач в понеделник, за да получи шанс. Русия има три точки, както и Финландия, която завърши мача срещу Белгия в Санкт Петербург.